Seisukoht

Seisukoht | Helir-Valdor Seeder on võimuhull bolševik? (49)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 21. aprill 2021 18:21
Foto: Martin Ahven
Kunagi küsiti, kas Isamaa juht Helir-Valdor Seeder on Brežnev. Täna võib öelda, et võimu külge klammerdumise mõttes jätkab Seeder küll nii puruvanakese Brežnevi kui ka tänase Venemaa traditsioone, kus hiljuti pikendati võimuolekut jälle pika aja võrra.

Eestis keeldub Isamaa uue juhi valimiseks kokku tulemast ega ole nõus kasutama ka veebikoosoleku võimalusi. Ilmselt kardab Seeder lisaks lennumasinaga lendamisele ka arvutit. Kirsiks tordil on plaan hakata parteid kritiseerida julgejaid erakonnast välja viskama – kas saab midagi veel nõukaaegsemalt välja näha, ikka Brežnev mis Brežnev. 

Ajaloost analooge ammutades võiks lõhenenud Isamaad nimetada ka bolševikeks ja menševikeks, enamlasteks ja vähemlasteks, ning Seeder oleks sel juhul isamaaliste bolševike juht nagu varem eksisteeris näiteks EK(b)P ehk Eestimaa Kommunistlik (bolševike) Partei. Ajaloost teame, mida bolševikud partei vaenlastega tegid, Trotskile löödi kirka pähe isegi kauges Mehhikos. 

Varsti näeme, milleks on valmis Isamaa bolševike juhid oma toolist kinnihoidmise nimel demokraatliku tsentralismi põhimõtetest lähtudes lisaks suurkogu kogunemisest keeldumisele ja teisitimõtlejate lämmatamisele.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee