Ireni ErbiFoto: Robin Roots
Siim Randla 21. aprill 2021 08:17
Harju maakohus mõistis pankrotis Ireni Erbi suhtes, kellel on varem keelatud kaubamärgi Missis Estonia kasutamise, täieliku ärikeelu ning kuna ta on takistanud pankrotimenetlust, kohaldati tema suhtes arest.

Varasemalt on Harju maakohus keelanud Ireni Erbil kaubamärgi Missis Estonia kasutamise, mõistis Erbilt Tiina Jantsoni kasuks välja 2500 eurot ja seadusjärgsed viivised. Irene Erbi tegi kõik endast oleneva kinnimajja sattumise nimel, ütles Tiina Jantsoni esindaja, vandeadvokaat Leon Glikman.

„Asi sai alguse  minu kliendile Tiina Jantsonile kuuluva kaubamärgiõiguse Missis Estonia rikkumisest. Kohtuasja Erbi kaotas, kuid jättis kohtukulude tasumise kohustuse täitamata. Harju maakohtu 18. novembri.2020 määruse kohaselt on Erbi pankrotivõlgnik, millega kaasnesid kohtulahendist ja seadusest tulenevad  kohustused, milliseid Erbi eiras,“ rääkis Glikman.

Nii ei ilmunud Erbi 10. detsembril võlausaldajate üldkoosolekule, ei andnud võlgniku vannet ega esitanud andmeid varade ja võlgade kohta, samuti ignoreeris ta pankrotihalduri korraldusi, sõnas Glikman, et seetõttu püsis pankrotimenetlus paigal.

„Mis mul võlausaldaja advokaadina  muud üle jäigi, kui taotleda Erbi aresti, millekohase taotluse kohus  ka 3 märtsil rahuldas. Läinud nädalal toimetatigi Erbi Tallinna arestimajja. „Kuigi kohus oli  26. märtsil rahuldanud mu taotluse Erbi suhtes täieliku ärikeelu kohaldamiseks, jätkas  viimne ettevõtlusega kuni arestimajja toimetamiseni,“ rääkis Glikman.