Sisuturundus

Veeda kodus mõnusalt aega: 10 soovitust veebikanalist Jupiter.err.ee 

Jupiter.err.ee, 21. aprill 2021 09:00
Veebikanalil Jupiter.err.ee täitub 22. aprillil esimene aasta. Vaatamist ja kuulamist jagub kanalis tundide kaupa ja igale maitsele. Sünnipäevanädala puhul toob Jupiter.err.ee välja kümme soovitust, mis kindlasti avastamisrõõmu pakuvad.

1. „Ülestunnistus“ 

Krimisarjade sõpradele mõeldes on Jupiter.err.ee toonud veebikanalisse tõsielul põhineva sarja politseiuurijast, kes uurib kaduma jäänud 22-aastase Sian O'Callaghani juhtumit. Uurimise käigus peab Steve Fulcher kehtestama omad reeglid, mis võivad talle aga saatuslikuks osutuda. Pinget täis sarja peaosalist kehastab paljudele tuttav Martin Freeman.

2. „Paradiis” 

ETV ekraanilgi näidatav BBC sari „Paradiis” on hetke kõige kuumem hitt Jupiteris. Sobib kõikidele, kes hindavad ajastu- ja suhtedraamasid – 19. sajandi lõppu viiv uhkete kostüümidega sari keerleb Paradiisi nime kandva kaubamaja ümber. Just sinna satub tööle noor Denise, kes peagi hakkab silma kaubamaja omanikule Morayle.

3. „Sodiaagimõrvad“ 

Kui televaataja on harjunud eelkõige ingliskeelsete põnevussarjadega, siis Jupiter toob koju kätte sarjad ja filmid ka laiast maailmas. Just sel nädalal soovitab veebikanal avastada Tšehhi krimisarja „Sodiaagimõrvad”, kus uurija Marián Holina asub lahendama ettevõtja Evelína Vošmiková erakordselt julma mõrva. Mõrvari paljastamine hoiab vaatajat pinevil viimaste kaadriteni, kui selgub seegi, kas astroloogiast võib kuritegude lahendamisel abi olla.

4. „Babülon-Berliin” 

Veebruaris tõi Jupiter.err.ee vaatajate ette „Babülon-Berliini" esimese hooaja, nüüd on veebikanalis näha ka sarja teine hooaeg ning suvel on lisandumas kolmaski. 2017. aastal esilinastanud „Babülon-Berliin" on läbi aegade kalleim Saksa teleseriaal, mille tegevuspaik on 1920. aastate Berliin. Muutlikel aegadel keeb Berliinis elu nii tänavatel kui ka põrandaalustes paikades, sealseid kriminaalseid sündmuseid asub uurima Kölnist pealinna saadetud Gereon Rath, keda kehastab Volker Bruch.

5. „Memento” 

Sünnipäeva puhul toob Jupiter.err.ee tagasi mitu vaatajalemmikut. Just nüüd on võimalik taas vaadata režissöör Christopher Nolani filmiklassikasse jäädvustanud mängufilmi „Memento”. Guy Pearce mängib meest nimega Leonard, kes otsib kättemaksu oma naise mõrva eest. Keeruliseks teeb selle asjaolu, et tal on lühimälu amneesia ning võimatu saada juurde uusi mälestusi. Keda usaldada? Kuidas leida oma naise mõrvar? Kuni viimaste hetkedeni on võimatu ennustada, millise lõppmängu lugu saab.

6. „Õpi kodus” 

Veebikanali avarustes leidub suur hulk filme ja sarju, mis toetavad kodus õppijaid ja õpetajaid. Et need mugavalt üles leida on hariv ja silmaringi avardav materjal nüüd ühele lehele kokku pandud. „Õpi kodus” rubriigis jagub vaatamist ajaloo, looduse, kunsti ja teaduse kohta ning kõik soovitused on jagatud alateemadeks. Rubriigist leiab dokumentaalfilme ja -sarju, teadussaateid ja ERR-i omatoodangut.

7. „EnsV” 

Kes ei teaks menusarja „EnsV”! Kui ETV näitab iga esmaspäev teleekraanil uusi osasid, siis Jupiter.err.ee pakub võimalust minna mitu aastat ja hooaega ajas tagasi. Veebikanalis on üleval kõik sarja osad ja kes soovib, võib teha tõelise komöödiamaratoni ja alustadagi sarja vaatamist kõige esimesest osast alates.

8. „Müstiline Venemaa” 

David Vseviov on Vikerraadio eetris pajatanud müstilise Venemaa lugusid juba 1997. aastast. Ja kõik need lood läbi mitme aastakümne on veebikanalis kuulatavad. Rohkem kui 900 osa kõrva paitavat ja silmaringi avardavat „Müstilise Venemaa” saadet on klõpsu kaugusel. Miks mitte kuulata kevadtööde kõrval, kuidas korraldati Kremlis bankette või kuidas sündis idee paigutada Lenini põrm mausoleumi.

9. Kuuldemäng „Kingitus” 

Kuniks teatrid on veel kinni, võib teatrisse minna kõrvaklappidega. Veebikanalist leiab suure valiku Raadioteatri järjejutte ja kuuldemänge, neist värskeim Urmas Vadi kuuldemäng „Kingitus”. Millest koosneb eestlane? Lustaka ja alatoone täis kuuldemängu paneb elama Terje Pennie.

Nii nagu teatrid, on pausil ka kontserdielu. Üht-teist virtuaalselt siiski toimub, nagu näiteks Eesti Muusika Päevad sel nädalal. Aastakümneid toimunud festival on esmakordselt sel aastal kolinud veebi. Jupiter.err.ee koos Klassikaraadioga on sel puhul pannud kokku kontsertkava kahest viimasest festivalist ning pakub järelkuulamise võimalust ka tänavuselt festivalilt.