Eesti uudised

Viirusevaba eksam: eesti keele riigieksami teemade seas olid valeuudised, kuid mitte koroona (2)

Asso Ladva, 19. aprill 2021 16:45
TEHTUD KUUE TUNNIGA: Eesti keele riigieksami tegemiseks on noortel aega täpselt kuus tundi. Pildil teevad eksamit Luunja keskkooli abituriendid.Foto: Aldo Luud
„Õpilased arvasid, et sel aastal on eksamil koroonateemad. Mina ütlesin neile, et ärge olge nii kindlad. Ja olegi ühtegi koroonateemat! Küll võib-olla tõukus sellest inimsuhete teema. Ma arvan, et tänavu on head teemad,“ ütleb tänavuse eesti keele riigieksami teemade kohta Luunja keskkooli õpetaja Hannamari Soidla.

Eesti keele riigieksami lugemisosa ülesanded tuginesid kas Kai Aareleidi novellile „Valge kleit“, Mehis Heinsaare novellile „Juhtum Koerus“ ja „Müstiline õnn“, Joosep Susi artiklile „Tippspordi talutav igavus“ ja Tarmo Jüristo arvamusloole „Päevast päeva vastu hambaid“ või Sandra Saare artiklile „Inimesed ei märka valeuudiseid“ ja Jason Reifleri intervjuule.

Vastavalt valitud lugemismaterjalile tuli eksami tegijal kirjutada 400-sõnaline kirjand kas põlvkondadevahelistest suhetest, suhtumisest töösse ja puhkusse, tippspordi headest ja halbadest külgedest või kuidas mõjuvad valed inimesele ja ühiskonnale tervikuna.

Haridusministeeriumi andmetel registreerus eesti keele riigieksamile 7161 ja kolmapäeval peetavale eesti keele teise keelena eksamile 2783 õpilast.

Samal teemal

19.04.2021
FOTOD | Esimene ja vabatahtlik: eesti keele riigieksamil pole ühtegi koroonateemat
19.04.2021
Haridusminister abiturientidele: „Tänan teid, et olete andnud sel keerulisel ajal endast parima.“
18.04.2021
Eksaminandide koroonaproovidest tuvastati 10 positiivset tulemust
15.04.2021
LÕPUEKSAMID VABATAHTLIKUD! Abiturient: motivatsioon on alles, sest tahan pääseda ülikooli

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee