Eesti uudised

Esmaspäeval algab abiturientidele riigieksamite periood

FOTOD | Esimene ja vabatahtlik: eesti keele riigieksamil pole ühtegi koroonateemat (6)

LISA KOMMENTAAR

Kaua võib? 24. aprill 2021 17:01
Väga hea ju muidu kummitab see koroona nagu v a im igal sammul. Hommikul uudistes alustata kse ja õhtul lõpetatakse. Keset päeva loetakse j a veel mitu korda teles Postimehe uudistes. Ehk aitab juba? Ajakirjanduses ka lisaks.
Tobu 19. aprill 2021 16:22
Palun tõlkige eesti keelde, mida see common core eesti keeles tähendab. Väga tahaks teada.
Ühine tuum 19. aprill 2021 16:43
Kui sõnastikku kasutada ei oska
Vabatahtlik 19. aprill 2021 13:05
Hariduse degradeerumisest on kuulda kõikjal üle maailma. Rohkem kui kümme aastat tagasi mindi Ameerika avalikes koolides üle uuele õppimismudelile nimetusega Common Core, mis on osutunud Ameerika haridussüsteemi kulukaks katastroofiks. Miljardeid maksudollareid on raisatud riiklikele stiimulitele uute standardite vastuvõtmiseks, uute testide väljatöötamiseks ja rakendamiseks ning ebaefektiivsetele õppekavadele.
19. aprill 2021 13:06
Kogu Common Core süsteemi iseloomustab lihtsate asjade õpetamine kõige keerulisemaid teid pidi. Selle tulemusena lõpetas 2019. aastal esimene lend, kes oli läbinud kogu õppekava Common Core mudeli baasil erakordselt halbade eksamitulemustega. USA haridusminister Betsy DeVos nimetas 2019. aasta eksamitulemusi laastavateks.
19. aprill 2021 13:06
Oi üllatust, Common Core põhiedendajateks olid Billi ja Melinda Gatesi fond ning Obama administratsioon eesmärgiga parandada USA akadeemilist konkurentsivõimet, tõsta riiklikke tasemeeksamite tulemusi, vähendada saavutuste vahet eri nahavärvi ja rahvusest eakaaslaste vahel, vähendada õpilõhet madala ja suure sissetulekuga laste vahel. Kõik läks aga hoopis vastupidi. „Dumbing down” on see väljend, mida inglise keeles kasutatakse ühiskonna sihipärase rumalamaks tegemise kohta.