Eesti uudised

VIDEO | Kuidas läheb Eestil vaktsineerimisega? Maris Jesse: peagi saavad kõik vaktsineerida! (76)

Kadri Kuulpak, 19. aprill 2021 12:52
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik.Foto: Tiina Kõrtsini
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles esmaspäevasel terviseameti pressikonverentsil, et vaktsineerimise fookus liigub eakatelt laiema elanikkonna peale. 

Ministri sõnul on mais ja juunis oodata Eestisse miljon vaktsiinidoosi. 

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsleri Maris Jesse sõnutsi on vähemalt ühe doosiga vaktsineerituid 288 000 ning selle nädalaga, eeldatavasti kolmapäeval, ületatakse 300 000 piiri.

Samal teemal

Üle 70aastastest inimestest on vaktsineeritud peaaegu 57 protsenti ehk ligi kuus inimest kümnest. "Praegu veel, nendel paaril-kolmel nädalal on oluline, et vaktsineerima tuleksid kõik üle 70aastased inimesed ja sealt edasi üle 60aastased inimesed," sõnas Jesse.

Vanemad inimesed on perearstidele öelnud, et ärge minu peale seda vaktsiinidoosi kasutage, vaktsineerige nooremaid. Ent noori saab Jesse sõnul kõige paremini aidata, kui eakad vaktsineerivad.

Iga neljas Covid-19 viiruse tõttu haiglas viibija on üle 60aastane. Jesse soovitab eakatel, kellega perearsti ühendust pole võtnud, ise kontakteeruda. "Aeg, kui vaktsineerimine kõigile avaneb, tuleb peagi!" lisab Jesse. 

Kiik rääkis ka, et homme otsustab valitsus piirangute leevendamise või jätkamise osas. Kiik andis mõista, et teatud avanemised 26. aprillil tulevad. Need võivad puudutada haridust ja välitegevusi. "Tulevad mahupiirangud ja distantsi hoidmise nõue – järk-järguline piirangute leevendamine."

Eesti vaktsineerimisjuhiks saanud Marek Seer rääkis, et praegu kannavad vaktsineerimisel peamist raskust perearstid. Senise vaktsineerimise korraldusega on Seer kokku puutunud läbi Lõuna meditsiinistaabi ja Tartu Ülikooli kliinikumi. "Selle kogemuse pealt tulla ja aidata vaktsineerimist edasi viia on tehtav," ütleb Seer.

Marek Seer on lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja omab terviseteaduste magistrikraadi. 2018. aasta 1. oktoobrist kuni 31. märtsini 2021 töötas Marek Seer Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liikme ja haldusjuhina, 27. märtsist 2020 kuni 1. oktoobrini 2020 oli ta Kliinikumi juhatuse esimehe kohusetäitja. Koroonaviiruse kriisi ajal on Marek Seer juhtinud koos professor Joel Starkopfiga Lõuna meditsiinistaapi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee