Eesti uudised

President Ilves: paneme Venemaa kodanike visiidid pausile. Kaalul on Euroopa julgeolek (125)

Ohtuleht.ee, 18. aprill 2021 20:31
President Toomas Hendrik Ilves.Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia
„Võib-olla tuleks „pausile panna“ iga, ja ma mõtlen iga, visiit Venemaalt. Kaalul on Euroopa julgeolek. Kuni Krimmi invasioonini nõudsid need inimesed arrogantselt viisavaba reisimist Euroopa Liidus. Lihtsalt külmutage viisad, välja arvatud perekondlike eriolukordade puhul. Kaalul on Euroopa julgeolek. Aitab,“ säutsus president Toomas Hendrik Ilves.

Ilvese säuts on ajendatud tšehhide otsusest saata riigist välja 18 Vene diplomaati, kes välisministri Jan Hamačeki sõnul on Venemaa välis- ja sõjaväeluure agendid. Väljasaadetavaid agente seostatakse 2014. aastal laskemoonaladude õhkamises, põhjustades kahe süütu inimese surma ja tohutu ainelise kahju. Loe lähemalt SIIN.

Mitmed Twitteri kasutajad süüdistasid seepeale Ilvest natsistlikus käitumises. „Riikid eokupeerimine on natslik. Lennukite allatulistamine on natslik. Salateenistus, mis tapab Euroopas tsiviilelanikke, on natslik,“ vastas Ilves.

Õige kah. Peatame Erasmus, saadame välja koik Navalnõi toetajad eesotsas Julia Navalnõiga, ja meie enda Vene kodanikud - palju neid seal oligi, mingi 100 000? - kõik välja! Või kuulutaks hoopis Venemaale sõda?

Yana Toom: kuulutaks hoopis sõja?

Keskerakonna tipp-poliitik Yana Toom märkis Facebookis irooniliselt, et Ilvesel on õigus ja jätkas presidendi mõttelendu: „Peatame Erasmus, saadame välja koik Navalnõi toetajad eesotsas Julia Navalnõiga, ja meie enda Vene kodanikud – palju neid seal oligi, mingi 100 000? – kõik välja! Või kuulutaks hoopis Venemaale sõda?“

Samal teemal

19.04.2021
Spioonid? 18 Vene diplomaati said Tšehhimaalt hundipassi. Politsei otsib kahte laskemoonaladusid õhkinud GRU agenti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee