Foto: Alar Truu
Siim Randla 19. aprill 2021 07:29
Keskkriminaalpolitsei lõpetas annetajate raha omastamise kahtlustuses kriminaalmenetluse MTÜ Tallinna loomaaia sõprade seltsi juhatuse liikme Veronika Padari suhtes aluse puudumise tõttu.

Uurimisversiooni järgi omastati MTÜ Tallinna loomaaia sõprade seltsi raha 58 780 eurot ja sellega seostati seltsi juhatuse liikmeid.

Riigiprokuratuur ja keskkriminaalpolitsei leidsid, et Veronika Padari kaitsja, vandeadvokaat Stella Veberi taotlus kriminaalasja lõpetamiseks oli põhjendatud ja märtsi lõpus koostati Padari suhtes kriminaalasja lõpetamise määrus. Veberi sõnul lõpetati kriminaalmenetlus täies ulatuses.

„Nii Padari kui ka minu seisukoht on olnud alates kahtlustuse esitamisest see, et antud kahtlustus oli alusetu, kuna Padar polnud MTÜ raha omastanud,“ ütles Veber Õhtulehele.

„Ma olen olnud alati hingega suur loomaaia sõber, loomade sõber ja olin väga vapustatud sellest, et mind süüdistatakse raha omastamises, mis loomulikult ei vasta tõele,“ on Veronika Padar varasemalt Õhtulehele öelnud. „Mind on avalikult teotatud ja mulle on tekitatud tohutu mainekahju. Ma olen andnud oma seitse-kaheksa aastat Tallinna loomaaiale, ma olen oma hinge ja ihuga seisnud nende eest, kogunud neile raha, teinud kampaaniaid, Eesti rahva abiga on valminud jääkarude uus polaarium, nüüd pidi minema varsti tiigrioru ehitamiseks.“