Maailm

Navalnõi meeskond kutsub venemaalasi tänavaprotestidele (3)

Toimetas Carolin Liis Tamm, 18. aprill 2021 17:59
Navalnõi meeskond kutsub venemaalasi tänavaprotestidele.Foto: Reuters/Scanpix
Vanglas näljastreiki pidava Vene opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi abid kutsuvad venemaalasi kolmapäevaks tänavatele meelt avaldama, et aidata päästa Navalnõi elu.

"On aeg tegutseda. Me ei räägi üksnes Navalnõi vabadusest, vaid tema elust," kirjutab Facebookis Leonid Volkov, kes ärgitab venemaalasi kolmapäeva õhtul protestima. "Helistage kõigile oma tuttavatele ja kogunege keskväljakutele," kirjutab Volkov.

Samal teemal

Putini oponent alustas 31. märtsil näljastreiki, nõudes kohast arstiabi oma seljavalude ning jalgade ja käte tuimuse vastu. Navalnõi arstid teatasid laupäeval, et tervis on opositsioonipoliitikul halvenemas ja tema süda võib iga hetk seiskuda. "Meie patsient võib iga hetk surra," kirjutab Navalnõi arst Jaroslav Ašihmin.

Arstide sõnul on näljastreik tema olukorda halvendanud. Kui kaaliumi kontsentratsioon veres on kõrgem kui 6,0 millimooli liitri kohta, nõuab inimene tavaliselt viivitamatut arstiabi. Navalnõi kaaliumi tase oli 7,1 millimooli.

Navalnõi vahistati veebruaris väidetava rahapesu pärast ning kannab 2,5-aastast vanglakaristust Moskvast 100 kilomeetri kaugusel asuvas Pokrovi karistuskoloonias. 

Samal teemal

17.03.2021
Arstid: Navalnõi süda võib iga hetk seisma jääda
06.03.2021
Näljastreikiv Navalnõi vaevleb haiglas: piinav köha ja palavik
28.02.2021
Vene arstid nõuavad Navalnõi viivitamatut ravimist