Andrus VeerpaluFoto: ALDO LUUD
Toimetas Hindrek Pärg 16. aprill 2021 09:56
Reedel avalikustatud Eesti Kultuurkapitali 2021. aasta I taotlusvooru eraldistes on kultuurkapitali nõukogu eraldusena ka 5400 euro suurune tunnustuspreemia Andrus Veerpalule, kellelt president otsustas päev varem nõuda tagasi kaks teenetemärki.

Veerpalu saab kultuuriminister Anneli Oti juhitavalt kulka nõukogult sarnaselt teistele Eesti olümpiavõitjatele 5400 eurot, vahendab ERR-i uudisteportaal. Otsuse juures on toetuse kasutamise eesmärgina välja toodud "olümpiamängudel kuldmedali võitnud sportlase tunnustuspreemia".

Neljapäeval teatas president Kersti Kaljulaid, et võtab Veerpalult talle antud kaks riiklikku teenetemärki tagasi. Tulenevalt seadusest võib president otsustada teenetemärgi ära võtta, kui inimese hilisem käitumine on olnud niivõrd vääritu, et see välistaks talle teenetemärgi andmise.

Eile teatas ka rahvusvaheline suusaliit (FIS), et nende silmis on Andrus Veerpalu süüdi veredopinguga seotud tegevustes ja talle määrati kaheaastane võistluskeeld kõikidelt FISi võistlustelt.

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

. 17. aprill 2021 12:52
Kas see vennike on ka rehvormar,nagu Alaveer,või kuidas muidu seletada,et seadused nende kohta ei käi ja korruptsioon käib laias kaares edasi ?
Sport 17. aprill 2021 08:39
Olümpiavõitja on mees endiselt ja selle eest peab ta ka eripensioni saama!! Sellise loogika puhul, et me nüüd ei anna, kuna hiljem tegi pahandust on lihtsalt lapsik ja ajuvaba.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS