Ega see ei hammusta?Foto: TIINA KÕRTSINI
Greete Kõrvits 15. aprill 2021 18:50
Krakówi linna loomapüüdjad said huvitava hädakutsungi: ühe puu sees elutseb juba teist päeva järjest mingi imelik ja võõras elukas. Helistaja teatas, et linnarahvas kardab „puukoletist“ nii väga, et ei julge aknaidki lahti teha. Tundub tõesti kole lugu, äkki oskab veel lennata ja siis on ta sul toas, hammustab lapsi ja teeb igale poole oma häda. Ühesõnaga, tulge ruttu ja viige see loom siit minema, palus hädasolija.

Helistaja sõnul meenutas looma puu seest näha olev osa iguaani (kõigepealt ajas kõneleja sõnad sassi ja ütles, et see meenutab laguuni). Ametnikud mõtlesid, et vaevalt et eksootiline elukas jahedas kevadilmas ellu jääb ning oletasid, et mõni vastutustundetu omanik võis oma lemmikust ära tüdineda ja lasi tolle siis välja.

Suur oli aga nende üllatus, kui puu seest ei vaadanudki vastu iguaani ümmargused silmad, ega õieti ühegi muu looma omad, sest suurde sirelipõõsasse oli kinni jäänud hoopiski üks croissant ehk sarvesaiake.

Kõige tõenäolisemalt toitis keegi saiaga linde (mida muide teha ei tohi!). Aknast välja visatud sarveke aga maandus põõsas – või tassis selle sinna mõni tiivuline. Loomapüüdjad aga võtsid kogu asja huumoriga ning lisasid, et mure korral tasub nendega ikka ühendust võtta.