Seisukoht

Seisukoht | Lamemaalaste tähetund (12)

Kristjan Roos, Linnalehe vastutav toimetaja, 15. aprill 2021 16:55
Neil päevil saab meediast lugeda rindeteateid meeleavalduste kohta Toompeal ja Vabaduse väljakul, kus protestitakse nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse (NETS) vastu.Foto: Andres Varustin
Neil päevil saab meediast lugeda rindeteateid meeleavalduste kohta Toompeal ja Vabaduse väljakul, kus protestitakse nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse (NETS) vastu.

Kuigi kahtlused, kas politseile ei antaks uue seadusega liiga palju võimu, on igati põhjendatud, siis kogu see protestijate korraldatud tsirkus Toompeal pole tore.

Samal teemal

Samal ajal kui kogu ühiskond hambad ristis ikka veel pingutab (needsamad jutud kontaktide vähendamisest jms), et koroonaviirusest võitu saada, eirab arusaamatuid grupikallistusi tegev üks teine nn protestijate seltskond lihtsalt kõiki reegleid ja soovitusi. Kui teha kas või korraks sotsiaalmeedia lahti, siis näeb, et need pole üksikud ullikesed, vaid selline äraspidine mõtteviis on läinud massidesse. Käes on koroonaeitajate, vaktsiinivastaste, lamemaalaste ja isehakanud viroloogide aeg.

„Maskid on saatanast!“ hüüatab mõni muidu intelligentse mulje jättev protestija ning hakkab seejärel rääkima, kuidas piirangud tähendavad inimõiguste mahatallamist. Tõepoolest, vägisi jääb mulje, et sellise mõtteviisi jaoks on Euroopa üks kole koht, sest siin on igal pool nüüd juba rohkem kui aasta olnud piirangud. Kui selline arusaam viia absurdini, siis võiks diktaatorlikku Põhja-Koread nimetada aga koroonaeitajate ideaalriigiks: ei koroonat, ei maske.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee