Eesti uudised

IGA UUS KLIIMARAPORT MAALIB KOLEDAMA PILDI: kui kaua jätkab Eesti ökoloogilise katastroofi kursil? (8)

LISA KOMMENTAAR

tegelikult 16. aprill 2021 11:23
Teiseks keelaks kauplustel toiduainete mahakandmise. Kogu toodetud toit peab leidma kasutamist ettenähtud otstarbel (kas müüdama tarbijale vastuvõetava hinnaga või annetada toidupankadele või teistele sarnastele asutustele) Toidu tootmiseks on teinud suuri kulutusi (kasutanud elektrit, kütust) põllumees. Sama on teinud ka transport, töötlev tööstus, kaupluses on kasutatud energiat sobiva temperatuuri hoidmiseks ja lõpuks vajatakse energiat (seega toodetakse CO2te) ka toote utiliseerimiseks.
tegelikult 16. aprill 2021 11:16
Aga alustaks lihtsamast. Esiteks rajaks linnades ja asulates piisavalt parkimiskohti. Neid on muuseas vaja ka elektrisõidukitele. Need parkimiskohad vähendavad tühisõite parkimiskohtade otsimisel, mis võivad mõningatel juhtudel osutuda päris pikkadeks. Ja kord asfalt- või kivikatte saanud ala on tegelikult kordades loodussõbralikum kui muru. Kiviplats ei vaja aasta jooksul korduvaid ja korduvaid niitmisi, mis kuluta kas bensiini või elektrit, ega masinaid nende tööde tegemiseks. Ja muru ei anna mingit efekti süsihappegaasi sidumisel, kuna pärast niitmist hakkab ta kohe kõdunema.
Mhm 15. aprill 2021 22:56
Ja samalajal igasugu pitkoinide kaevandamine jne - kust see roheline maailmapilt tuleneb?
Jüri 15. aprill 2021 22:14
Maailmas loodus lokkas miljard aastat vähemalt enne inimesi ja CO2-te oli atmosfääris ~1000 ppm - st üle kahe korra rohkem kui praegu. Ja keskmine temperatuur oli 95% ajast ~10 kraadi soojem kui praegu. Need on numbrid kuhu peaksime püüdlema, et loodus lokkaks!!!
Juhanes 15. aprill 2021 21:06
Katastroof võib tõepoolest saabuda kui ei peatata rohepööret. Praktiliselt kõik rohelised ettevõtmised on osutunud keskkonnale kordades kahjulikumaks kui traditsioonilised. Ühesõnaga rohelises lambanahas peidab ennast tegelikult must hunt.
EMC 15. aprill 2021 20:25
Varsti siis igal meediausklikul lihtsakoelisel oma isiklik raport
Urmas 15. aprill 2021 20:03
"Kui inimkonna tegevus jätkub praegusel kujul, siis satume juba järgmisel aastakümnel ökoloogilisse katastroofi." Katastroofi põhjus number üks on planeedi Maa mõningate piirkondade inimeste kontrollimatu sigimine. Põhjus number kaks on loodusliku valiku eiramine, olgu see inimese jaoks isiklikult nii kurb kui tahes. Alles 100 aastat tagasi Hiinas jäeti naissoost imikud riisipõllu äärde lihtsalt surema ja see ei pannud kedagi(kohalikke) imestama, sest sealkandis oli minu jaoks mingi arusaamatu poisslaste kultus. Nüüd vist saan sellest kombest aru, sest ajaloos on hiinlased olnud üpris sõjakad.
jätame selle Eesti praegu rahule 15. aprill 2021 19:27
Paneme katastroofitekitajad mõjukuselt pingeritta ja tegeleme pingereas eesotsas olijatega. Eesti on kuskil tagaotsas tagumine, me võime pea peal käia aga kui suured midagi ei tee, siis ei aita see sendi eestki maailma päästa.