Krimi

PETISED ON ELAVNENUD: kelmid üritasid ohvrit leida panga investeerimisseminaril 

Kristjan Väli, 14. aprill 2021 18:55
KUIDAS KÄITUDA? Swedbanki riskijuhtimise juht Raul Vahtra ütleb, et jäme ots kelmuste ja pettuste tõkestamisel on alati kliendi enese käes, kuid piiratud ulatuses saab tõepoolest ka pank kelmide tegevust takistada.Foto: Merilin Ulm
Viimase aasta jooksul on kurikaelad siinsete kodanike rahakotiraudade vahelt välja petnud suuri summasid ning näikse, et petiste vaim ei väsi – vaid mõned päevad tagasi õngitsesid pahalased uusi ohvreid kõigi silme all: panga investeerimisseminari kommentaariumis.

Massiivne petuskeemide laine vallandus mullu suvel ja seniajani laekub politseile infot kelmide tegevusest pea iga päev. Pangad annavad endast parima, et klientide huve kaitsta, kuid üha uued skeemid tekitavad neile palju peavalu. Läinud nädalal üritasid näiteks kurjategijad meelitada inimesi Swedbanki investeerimisalase seminari otseülekande ajal minema petturite poolt loodud libaüritusele. Swedbanki riskijuhtimise juht Raul Vahtra ütleb, et sellel korral nad said kiiresti jaole ja hoiatasid osalejaid. Kuuldavasti pole kõnealune rünnak Eestis esimene ning probleem on suurem.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.12.2021
Esimesed sammud investorina: hari end ja alusta väikeste tehingutega
26.11.2021
Internetipettused vohavad: lepingulõksud, survestamine ja fiktiivsed e-poed. Kuidas need ära tunda?
17.03.2021
Vanaproua kandis netikelmidele 100 000 eurot ja pettust ei usu: kaotan suure summa, aga ma ei kahetse seda