Krimi

Kohus mõistis kaitseväe vara omastanud ja maha müünud IT-spetsialistile tingimisi vangistuse (8)

Siim Randla, 14. aprill 2021 06:47
Armin Annus koos krüptoraha kaevandama seadistatud arvutisüsteemiga.Foto: Kaitsepolitsei
Harju maakohus mõistis tingimisi vangistuse Õhuseiredivisjoni IT-spetsialist Armin Annusele, kes omastas tuhandete eurode eest kaitseväe info- ja kommunikatsioonitehnoloogia seadmeid, mille müüs maha.

Harju maakohus mõistis Armin Annuse süüdi kaitseväe vara suures ulatuses omastamises ja ebaseaduslikus kasutamises: ta omastas kaitseväe info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) seadmeid aastatel 2015–2019 kokku vähemalt 48 935 euro väärtuses ning lisaks kasutas ta ebaseaduslikult vähemalt 30 404 euro väärtuses kaitseväele kuuluvaid IKT seadmeid krüptovaluuta kaevandamiseks.

Annusel oli IT-spetsialistina oma ametiülesannete täitmiseks õigus tellida asutusele mitmesuguseid IKT seadmeid, millest ta osa internetis maha müüs.

Tegude varjamiseks kasutas ta abikaasa ja isegi ühe kolleegi alaealise lapse arvelduskontot, kuhu lasi ostjatel kanda kaitseväele kuuluvate esemete müügist saadud raha, selgub kapo aastaraamatust.

Peale selle komplekteeris ta kaitseväele kuuluvatest IKT seadmetest hulgaliselt arvuteid, mille seadistas nii oma elukohas kui ka töö juures kaevandama krüptovaluutat.

Ainuüksi Ämari lennubaasis oli ta selleks otstarbeks paigaldanud eri asukohtadesse, sh isegi asutuse serveriruumi, kokku 17 sellist arvutit. Läinud aasta lõpul mõistis kohus mõistis Armin Annusele karistuseks 2 aastat ja 6 kuud vangistust tingimisi 2 aasta 8 kuu pikkuse katseajaga. Annus peab riigile tekitatud kahju hüvitama.

Annuse kaitsja, vandeadvokaat Raul Ainla sõnul lahenes asi kõiki osapooli rahuldava otsusega kokkuleppemenetluses. „Rohkem pole mul võimalik kommenteerida,“ ütles ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee