Maire AunasteFoto: Aldo Luud
Siim Randla 14. aprill 2021 06:28
Tartu maakohtus purjuspäi sõitmise eest tingimisi vangistuse saanud teleajakirjanik Maire Aunaste võib veel 15 päeva autoga sõita, kuni jõustub kohtuotsus, millega ta jääb kolmeks kuuks juhtimisõigusest ilma.

Maire Aunaste sõitis läinud teisipäeva õhtul Tartus Võru tänaval oma Subaruga parklas pihta seisvale Nissanile, mille juht Marianna aitas parasjagu last autosse. Marianna sõitis avariipaigalt lahkunud Subarule järele ja tee peal kutsus politsei, kes Aunaste auto kinni pidas.

Kohtusaalis andis prokurör teada, et Aunaste veres mõõdeti alkoholisisalduseks 2,57 milligrammi ühe grammi vere kohta, see on üle 2,5 promilli ehk raske joove.

Tartu maakohus mõistis Aunastele purjuspäi autojuhtimise eest pool aastat vabadusekaotust tingimisi üheaastase katseajaga ja lisaks jääb ta kolmeks kuuks ilma juhtimisõigusest.

Kohtu pressiesindaja Annett Kreitsman selgitas, et kohtuotsusele on võimalik esitada apellatsioon 15 päeva jooksul alates otsuse teatavaks tegemisest. Kohtuotsuse peale on õigus kohtumenetluse poolel esitada apellatsioonkaebus kokkuleppemenetlust reguleerivate menetlusnormide rikkumise või kriminaalmenetlusõiguse olulise rikkumise peale.

Auto on Aunastele tagastatud. Kuna kohtuotsus jõustub 15 päeva jooksul, siis selle aja jooksul võib Aunaste sõidukit juhtida. Seadus sätestab nii, selgitas Aunaste kaitsja, vandeadvokaat Anu Pärtel Õhtulehele. See säte kehtib kõigile, kes on kohtuotsusega karistatud mootorsõiduki joobes juhtimise eest. Kohtuotsuse järgi on Aunaste kohustatud loovutama oma juhiloa maanteeameti elukohajärgsele liiklusregistri büroole alates kohtuotsuse jõustumisest viie tööpäeva jooksul.

Samal teemal

Kommentaarid  (68)

suur tänu sulle, hr. Kohv, kogu Eesti riiki valgustamaks! 14. aprill 2021 14:53
kui midagi veel meenub, siis lase tulla, ootame suurima huviga.
Hillar Kohv 14. aprill 2021 14:07
Unustasin eelmises kommentaaris lisada, et Kalev Vilgatsil on rusikakangelase kuulsus ka. Maire Aunaste peaks oleka Kalev Vilgatsi sõidutamisel ettevaatlik olema, et ta suurelt kogukalt mehelt molli ei saa, kui sel süda täis saab Maire pirtsutamise peale. Ühele naiskolleegile on Kalev Vilgats juba toimetuses kunagi molli andnud. Riina oli selle nimi.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS