Repliik

Küsimus | Miks polikliinikus pole pandeemia ajal võimalik käsi desinfitseerida? (1)

Arvamustoimetus, 14. aprill 2021 10:47
Mustamäe tervisekeskuses pole pandeemia ajal üllatusena võimalik käsi desinfitseerida, kuigi vastav nõue on kirjas sissekäigu juures ja kodulehel - terve maja peale ei leidunud mitte ühtki töötavat desinfitseerimisaparaati. Keskus aga oli täis vaktsineerimisele tulnud pensionäre, kes kõik kohusetundlikult püüdsid käsi desinfitseerida. Ja pärast imestame, kust tekkivad haiglakolded. Kuidas kommenteerite olukorda?

Liisa Suba, Lääne-Tallinna Keskhaigla kommunikatsioonispetsialist: Palume vabandust ebamugavuste pärast. Oleme probleemist teadlikud ning oleme tuvastanud, et tegemist on automaatdosaatorite tehnilise probleemiga. Oleme sel teemal arutanud võimalikke lahendusi seadmete tootjaga ning loodame esimesel võimalusel saada tervisekeskustesse uue ja töökindlama lahenduse käte desinfitseerimiseks. Seni oleme ajutise lahendusena paigutanud antiseptikumi dosaatorpudeleid näiteks registratuuri- või garderoobiletile.

Õhtuleht: Registratuuriletil polnud mingeid dosaatoreid näha. Küll oli registratuur teadlik, et tehnika ei tööta juba ammu. Kas keskuse peaks seniks kinni panema, kuni desinfitseerimise probleem saab lahendatud?

Liisa Suba: Seadmete tootja on käinud korduvalt automaatdosaatoreid kontrollimas ja parandamas ning ühiselt tervisekeskuse töötajatega on aktiivselt otsitud probleemile lahendusi ja katsetatud erinevaid võimalusi. Eelmise nädala lõpul sai seadmete tootjaga kokku lepitud, et kuna senised lahendused pole olnud tõhusad, siis toimetatakse meie tervisekeskustesse uued käte antiseptikumi dosaatorid. Need on alates 12. aprillist kohal nii Mustamäe kui Haabersti tervisekeskuses. Tegemist on desostendidega, kus pumbaga dosaatorpudelid on kinnitatud metallist jala külge.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee