Järgmine peatus | Õhtulehe raadio

„JÄRGMINE PEATUS“ | Diginomaad Enelin elab elukaaslasega unistuste elu: päris paikseks ühte riiki ei suuda me vist kunagi jääda (10)

Ohtuleht.ee, 14. aprill 2021 10:14
Foto: GRAHAM MATTOCK
Tänase saate külaline on diginomaad (inimene, kes võib töötada ükskõik millises maailma nurgas interneti vahendusel) Enelin Paas, kes elab koos elukaaslase ja koeraga unistuste elu, töötades erinevates maailma paikades – kus vaid soovivad. Muide, koera võtsid nad hiljuti Mehhiko varjupaigast.

Enelin tegutseb turunduse vallas ning on tänaseks iseenda tööandja. Kui enne koroonaaega vahetas ta asukohta iga kolme kuu tagant (ning Eestisse jõudis vaid suvel), siis koroonaperiood on sundinud neid paiksemaks. Juba teist hooaega ollakse Mehhikos. Ka Enelini bulgaarlasest-ameeriklasest elukaaslane Tony on diginomaad, nii et koos on eriti mõnus sellist elustiili viljeleda. Enelin tunnistab, et ei kujuta ette, et nad jääksid kunagi täiesti paikseks – võib-olla mõneks ajaks siis, kui lastel on koolikohustus. Seda nimetab ta hetkel üsna kaugeks tulevikuks.

Sellest, et Enelin ja Tony Mehhiko elu tõeliselt naudivad, annab tõestust ka tõik, et hiljuti osteti Puerto Vallartasse oma korter. Selle hinnaks kujunes 113 000 eurot, kuid võrreldes, kui palju maksaks sama korter Eestis, oli see ülimalt tulus diil. Ka üleüldiselt on Enelin veendumusel, et Eestis elades kuluks tal tunduvalt rohkem raha kui diginomaadina rännates.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Tule ja jälgi meid Soundcloudis või Facebookis:

Samal teemal

07.04.2021
„JÄRGMINE PEATUS“ | Hiina mõjuvõimust, Hongkongi meeleavaldustest ning miks peavad hongkonglased end hiinlastest paremaks
31.03.2021
„JÄRGMINE PEATUS“ | Eestlanna Tšiilis: kohalikud on rassistlikud – mul on tänu euroopalikule välimusele uksed kergemini avanenud
24.03.2021
„JÄRGMINE PEATUS“ | Eestlannast kunstnik: minister helistas ja ütles, et pean tööst loobuma ning maalimisele keskenduma!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee