Eesti uudised

Peeter Ernitsa suu suitseb? Rahvasaadik väidab, et kuulus NETS hakkab riiulis tolmu koguma, koalitsiooniesindaja pole sellega nõus (60)

Marvel Riik, 13. aprill 2021 11:32
Peeter Ernits ja Siret Kotka.Foto: Martin Ahve, Robin Roots
EKRE rahvasaadik Peeter Ernits kuulutab sotsiaalmeedias, et kurikuulus seaduseelnõu NETS, mis on toonud meeleavaldajad politseiriigi kartuses tänavatele, liigub vaikselt ja häbelikult riiulisse seisma. „Meie pingutused on vilja kandnud. Aitäh kõigile!“ rõõmustab Ernits. Sotsiaalkomisjoni esimehe Siret Kotka sõnul pole NETS sugugi riiulis, vaid vastupidi: asjaga liigutakse rahulikult edasi.

„Midagi ei ole riiulis,“ kostab Ernitsa väidetele Siret Kotka, kes juhib riigikogu sotsiaalkomisjoni, mis koordineeribki üle riigi kuulsust koguvat nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse (lühidalt NETS) muudatusi. Praegu on NETS läbinud riigikogus esimese lugemise ja nüüd vaatab komisjon läbi 169 muudatusettepanekut, et eelnõu taaskord riigikogu suurde saali hääletamisele saata.

Samal teemal

„Sotsiaalkomisjon tegi ettepaneku, et võtta NETSist kiireloomuline asi välja. See puudutas haiguspäevade hüvitamist,“ selgitab Kotka, mida Ernits võib mõelda oma seisukohaga. „Praegu on niimoodi, et haiguspäevade hüvitamine alates teisest päevast on ajutine redaktsioon, mis lõppeb selle kuuga. Kui riigikogu praegu ei pikenda seda, siis 1. maist läheb alaline meede edasi, mis tähendaks Eesti inimeste jaoks negatiivset olukorda: haiguspäevi hakatakse hüvitama alles neljandast päevast.“

Kiireloomuline küsimus lahendati sedaviisi, et haiguspäevade hüvitamine viidi teise eelnõusse – tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise ning sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus –, mis läbis teisipäeval riigikogus teise lugemise.

„Arvan, et Peeter Ernitsa seisukoht ongi sellest tulnud, et kiireloomulise asja võtsime [NETSist] välja ja küll nüüd pannakse seisma. Ei, menetleme seda rahulikult edasi,“ kinnitab Kotka.

Samal teemal

13.03.2021
Siseminister Kristian Jaani: politsei ei hakka kedagi kodust ära viima
13.03.2021
Õiguskantsleri palvel jäeti NETSi eelnõust välja põhiseadusvastased sätted
13.03.2021
FOTOD | Toompea ja Vabaduse väljak on meeleavaldajatest tühjad
12.03.2021
Ilmar Raag: PPA kiirreageerijate väljatoomine ei olnud ilmselt kõige parem käik