Eesti uudised

FOTOD | Toompea ja Vabaduse väljak on meeleavaldajatest tühjad (81)

Ohtuleht.ee, 13. aprill 2021 11:41
Foto: Robin Roots
Protestijad tulid 12 päeva järjest Toompeale ja Vabaduse väljakule, et avaldada meelt nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse (lühidalt NETS) ning koroonapiirangute vastu. Teisipäeva ennelõunal olid aga mõlemad kohad meeleavaldajatest sisuliselt tühjad ja näha võis ainult mõnda üksikut protestijat. 

Politsei eemaldas riigikogu eest ka turvaaiad. "Täna võtsime Lossi platsil ära piirdeaiad, kuna viimastel päevadel on koosolek liikunud Vabaduse platsile. Kui hajutatuse tagamiseks tekib vajadus aiad uuesti kasutusele võtta, siis seda ka teeme. Politsei on ka täna südalinnas kohal, et koosolekul osalejatega aktiivselt suhelda, kui kogunemine peaks toimuma," teatas Põhja prefektuur sotsiaalmeedias.

Politsei ka lisas, et taktikas ollakse paindlikud. "Juhul, kui avaliku korra rikkumise oht on kõrgem, on ka meie ressurss ja varustus sellele vastav. Kui inimesed kasutavad oma õigust rahulikult meelt avaldada ja piiranguid järgivad, siis pole politseil põhjust sellesse kuidagi sekkuda."

Samal teemal

16.03.2021
Ööpäevaga lisanud 478 koroonapositiivset, haiglaravi vajab 491 inimest
13.03.2021
Siseminister Kristian Jaani: politsei ei hakka kedagi kodust ära viima
13.03.2021
Õiguskantsleri palvel jäeti NETSi eelnõust välja põhiseadusvastased sätted
13.03.2021
Peeter Ernitsa suu suitseb? Rahvasaadik väidab, et kuulus NETS hakkab riiulis tolmu koguma, koalitsiooniesindaja pole sellega nõus