Eesti uudised

Politsei: Jaak Madison väljendas seisukohti, mis kutsusid üles korrarikkumistele (62)

Toimetas Annika Erg, 12. aprill 2021 18:05
Jaak MadisonFoto: Robin Roots
EKRE eurosaadik Jaak Madison avalikustas esmaspäeval, et ta plaanib minna kohtusse, kuna politsei- ja piirivalveamet heitis ta abipolitseinike hulgast välja. Madison väitis sotsiaalmeedias, et ta vabastati rollist, kuna väljendas poliitilisi ja maailmavaatelisi seisukohti. PPA esindaja sõnul vabastati poliitik aga abipolitseiniku ametist seetõttu, et ta väljendas internetis avaldatud saates seisukohti, mis kutsusid üles korrarikkumistele.

Kommenteerib Ida-Harju politseijaoskonna juht Roger Kumm:

On mõeldamatu, et abipolitseinik töötaks vastu nendele eesmärkidele, mille täitmisele ta politseiliste tegevustes kaasalöömisega kaasa aitab. Oma tegevuses peavad abipolitseinikud järgima kehtivaid õigusakte, sealhulgas abipolitseiniku seadust ja ametnike eetikakoodeksis sätestatud põhimõtteid, samuti politsei väärtusi.

Jaak Madison väljendas internetis avaldatud saates seisukohti, mis kutsusid üles korrarikkumistele ning rikkus sellega ametnike eetikakoodeksi usaldusväärsust ja erapooletust käsitlevaid põhimõtteid. 23. märtsil vabastati Madison põhja prefekti otsusega abipolitseiniku staatusest seoses abipolitseinikule sobimatu käitumisega.

Politsei taunib kehtivate õigusaktide rikkumisele üleskutsumist ning eriti on sellised üleskutsed sobimatud abipolitseiniku jaoks, kes peaks tagama turvalisust nii sõnade kui tegudega ning reageerima, kui ühiskonnas pannakse toime just selliseid inimeste turvatunnet ohustavaid tegusid, milleks saates üles kutsuti.

Abipolitseiniku staatuse lõpetamise otsuse peale võib 30 päeva jooksul pärast otsuse kättesaamist esitada vaide politsei- ja piirivalveametile või kaebuse halduskohtule. Täiendavaid selgitusi pole võimalik enne kohtumenetluse lõppu anda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee