Eesti uudised

GALERII | Meeleavaldajad kogunevad taaskord Vabaduse väljakul (245)

Ohtuleht.ee, 12. aprill 2021 12:12
Meeleavaldus Vabaduse väljakul 12.04.2021Foto: Erki Pärnaku
12. päeva järjest kogunevad protestijad Tallinna kesklinnas. Esmaspäeva keskpäeva paiku võis Vabaduse väljakul näha umbes 40 inimest, kes avaldasid meelt koroonapiirangute ja nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse (NETS) vastu. 

Väljakult mööda kõndinud Õhtulehe reporteri sõnul tervitavad Toompeale saabujaid sõbralikud politseitädid küsimusega: "Kas jalutate niisama?" Kuuldes, et kavatsus on meeleavaldajaid piielda, paluvad nad kindlasti vahet hoida.

Toompeal leiab aga vaid mõne maskita hinge kümnete seadusesilmade keskel. Enesekeskis näpitakse telefone ja võetakse siis suund all-linna, Vabaduse väljakule, kuhu on keskpäevaks kogunenud umbes 40 inimest.

Nagu juba tavaks, on üritust ära kasutamas EKRE, keda seekord esindab riigikogulane Ruuben Kaalep. Kui temaga vestlev rahvahulk liiga arvukas kipub muutuma, tuletavad politseinikud meelde, et ka vabas õhus tuleb praegu suuremat vahet hoida.

Eile politseibussi viidud protestide juhtfiguuri Tanel Gabtšenkot (uue nimega Daniel Rüütmann) silma ei jää, küll aga on kohal maskivastase võitlust juhtiv William Koval. 

Kella 16 paiku Vabaduse väljakul olnud Õhtulehe fotograafi sõnul on olukord võrreldes eelmiste päevadega märgatavalt rahulikum. Kohal on umbes 40 meeleavaldajat, kes rahulikult seisavad ning ühtegi sõnelust ega kokkupõrget korrakaitsjatega pole olnud.

Samal teemal

16.04.2021
Ööpäevaga lisanud 478 koroonapositiivset, haiglaravi vajab 491 inimest
14.04.2021
FOTOD | Toompeale kogunesid üksikud meeleavaldajad
13.04.2021
Peeter Ernitsa suu suitseb? Rahvasaadik väidab, et kuulus NETS hakkab riiulis tolmu koguma, koalitsiooniesindaja pole sellega nõus
12.04.2021
Politsei kriisistaabi juht: meeleavalduste eestkõnelejad ei võta vastutust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee