Eesti uudised

„Ellujäämiseks on saabuv suvi kriitilise tähtsusega!“ Ida-Viru ettevõtted tahavad erandlikku massvaktsineerimist (7)

Toimetas Marvel Riik, 12. aprill 2021 10:09
Kuna Ida-Virumaal on üleüldine vaktsineerimine madal, tähendab see ka seda, et naasmine normaalse elutegevuse juurde on raskendatud.Foto: Martin Ahven
Üle poolesaja Ida-Virumaa ettevõtte on teinud ühispöördumise valitsusele, millega soovitakse maakondlikku vakstineerimiserandit ja vaktsineerimise vanusepiiri alandamist. Ühispöördumise eesmärk on leida lahendus olukorrale, kus Ida-Virumaa kipub maha jääma Eesti üleüldisest vaktsineerimisest.

„Ida-Virumaa vaktsineerimistase on pea poole madalam ülejäänud Eestist ning üleval on küsimus, kuidas siinset vaktsineerimistempot kiirendada. Maakonnas valitseb erandlik olukord, mida iseloomustavad eelkõige: madal vaktsineerimisaktiivsus, Eesti suurim tööpuudus, madalaim ettevõtlusaktiivsus ning kõige pikemalt piirkonnale kehtestatud piirangud,“ selgitas kirjas valitsusele ühispöördumise tagamaid Ida-Viru ettevõtluskeskuse juht Pille Sööt.

Ettevõtluskeskus viis möödunud nädala lõpus läbi vaktsineerimislahenduste kiirkaardistuse, et leida tekkinud olukorrale lahendusi. „Kaardistus toimus peamiselt turismisektoris, mis on kriisis enim pihta saanud ning kelle ellujäämiseks on saabuv suvi kriitilise tähtsusega,“ täpsustas Sööt.

Kiirkaardistuse ühisosana leidsid ettevõtted, et muutuseks on vaja muutusi vaktsineerimistegevustes: valitsus peaks tegema vakstineerimiserandi ehk hakkama inimesi vaktsineerima ettevõtete kaupa ja alandama praeguse vaktsineerimise sihtrühmade vanuseprii.

Samal teemal

06.04.2021
Vaktsineerimistalgud Ida-Virumaal kukkusid läbi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee