Maailm

Euroopa Parlamendis nõuti Venemaale karme sanktsioone (27)

Ohtuleht.ee, 11. aprill 2021 20:54
Venemaa president Vladimir Putin.Foto: Reuters/Scanpix
Euroopa Parlamendi Rahvapartei fraktsiooni juht Manfred Weber nõudis, et lääs peaks ähvardama Venemaad väljalülitamisega rahvusvahelisest pangasüsteemist SWIFT, Putinile lähedaste oligarhide arvete külmutamise ja vajaduse korral ka gaasijuhtme Nord Stream2 seiskamisega, tsiteerib tema intervjuud meediagrupile Funke ajaleht Die Zeit.

„Putin peab teadma, mida tema teod maksma lähevad,“ rõhutas Weber. Karmid sanktsioonid tuleks kehtestada tema meelest niipea, kui on selge, et Venemaa ei loobu provotseerimast teisi riike, tungib kallale Ukrainale või laseb vangis viibiva ja näljastreigi välja kuulutanud Aleksei Navalnõi tervisel veelgi halveneda.

Navalnõi Leedus viibivad liitlased on juba koostanud nimekirja oligarhidest, keda sanktsioonid peaksid esmajärjekorras tabama. Oma solidaarsust väljendasid Navalnõile juba ka Saksa Bundestagi saadikud, kes väljaande Der Spiegel teatel kirjutasid talle vanglasse, nimetades tema olukorda seal jubedaks ja vangla administratsiooni tegevust sihipäraseks piinamiseks.

Kirja koostamist juhtis roheliste fraktsiooni liige Manuel Sarrazin. Kartes, et kirja ei anda Navalnõile üle, saadeti koopia sellest ka opositsioonipoliitiku Moskva staabile. Ka Sarrzin ütles Spiegelile, et kui Navalnõi heaks Venemaal sõrmegi ei liigutata, tuleb leida võimalusi sealseid võime sundida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee