Maailm

Brasiilias ehitatakse uut hiiglaslikku Kristuse kuju (11)

Toimetas Carolin Liis Tamm, 11. aprill 2021 14:04
Brasiilias ehitatakse uut hiiglaslikku Kristuse kuju.Foto: AFP/Scanpix
Lõuna-Brasiiliasse on valmimas hiiglaslik uus Kristuse kuju, mis on kõrgem kui Rio de Janeiro kohal kõrguv Lunastaja Kristuse kuju.

Encantado linnas ehitatakse alates 2019. aastast kuju, millele lisati sel nädalal pea ja väljasirutatud käed, vahendab AFP. Töö eest vastutava Kristuse Sõprade Seltsi teatel peaks monument valmima selle aasta lõpuks.

"See on tähistamise ja pühendumise päev," ütles kohaliku omavalitsuse esindaja ja idee autori Adroaldo Conzatti poeg Gilson Conzatti.

Kaitsja Kristuse nimeline kuju on koos alusega 43 meetrit kõrge, mistõttu on see üks maailma kõrgem sirutatud kätega Kristuse kuju. Kuju laius ühe käe tipust teiseni on 36 meetrit. Kuju sisse tuleb lift ja üles vaateplatvorm. Võrdluseks on Kristuse Lunastaja kõrgus 38 meetrit ja laiuselt 28 meetrit.

22 000 elanikuga linn Encantado asub osariigi pealinnast Porto Alegrest 145 kilomeetrit loodes. Projekt on mõeldud nii usu tugevdamiseks kui ka turistide meelitamiseks.

Projekti eelarveks on 350 000 dollarit ja rahastus on täielikult annetustest.

Samal teemal

23.01.2021
Kuulus Rio karneval jääb tänavu ära
07.01.2021
Brasiillannast sambakuninganna eestlastest: vaikus tundub endiselt harjumatu – kunagi ei saa aru, kas keegi on vihane või rõõmus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee