Eesti uudised

ERAKONDADE RAHAKOTT | Lähenevateks valimisteks on suutnud märkimisväärselt rasva koguda üksnes kolm erakonda 

Priit Pärnapuu, 12. aprill 2021 17:40
2019. aasta lõpus oli vaid kaks erakonda, mille netovara oli positiivne. Vahepeal pole valimisi toimunud ning on saanud koguda. Plussi on jõudnud isegi Keskerakond, millel 2019. aasta lõpus oli kohustusi 805 520 euro jagu rohkem kui varasid.Foto: Erki Pärnaku
Kui panna viimase viie kvartali erakondade tulud ja kulud kokku kõige värskema, 2019. aasta majandusaasta aruandega, siis saab välja arvutada ka erakondade majandusliku hetkeseisu. Lähenevateks kohalike omavalitsuste valimisteks on rahapakke tagataskust võtta üksnes kolmel Eesti erakonnal.

Pärast kvartali lõppu on erakondadel kümme päeva, et esitada rahastamise järelevalve komisjonile aruanded. Lisaks tuludele annavad erakonnad aru ka oma kuludest. Need aruanded klapivad ideaalselt erakondade majandusaasta aruannetega. Seega esitatud aruannete abil on võimalik pidada arvet erakondade jooksva majandusliku seisu üle. 2019. aasta lõpu seis on teada majandusaasta aruandest. Seal kirjas olevale netovarale on võimalik juurde liita edasised tulud ning maha lahutada edasised kulud. Tulemuseks on erakondade nüüdne majanduslik seis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.04.2021
ERAKONDADE RAHAKOTT | Ärimees Urmas Sõõrumaa annetas Keskerakonnale 45 000 eurot
11.02.2021
Keskerakonnale miljonivaidluses õiguse andnud kohtuotsus kaevatakse edasi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee