2019. aasta lõpus oli vaid kaks erakonda, mille netovara oli positiivne. Vahepeal pole valimisi toimunud ning on saanud koguda. Plussi on jõudnud isegi Keskerakond, millel 2019. aasta lõpus oli kohustusi 805 520 euro jagu rohkem kui varasid.Foto: Erki Pärnaku
Priit Pärnapuu 12. aprill 2021 17:40
Kui panna viimase viie kvartali erakondade tulud ja kulud kokku kõige värskema, 2019. aasta majandusaasta aruandega, siis saab välja arvutada ka erakondade majandusliku hetkeseisu. Lähenevateks kohalike omavalitsuste valimisteks on rahapakke tagataskust võtta üksnes kolmel Eesti erakonnal.

Pärast kvartali lõppu on erakondadel kümme päeva, et esitada rahastamise järelevalve komisjonile aruanded. Lisaks tuludele annavad erakonnad aru ka oma kuludest. Need aruanded klapivad ideaalselt erakondade majandusaasta aruannetega. Seega esitatud aruannete abil on võimalik pidada arvet erakondade jooksva majandusliku seisu üle. 2019. aasta lõpu seis on teada majandusaasta aruandest. Seal kirjas olevale netovarale on võimalik juurde liita edasised tulud ning maha lahutada edasised kulud. Tulemuseks on erakondade nüüdne majanduslik seis.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99