Meeleavaldajad Toompeal 10. aprillil 2021Foto: Robin Roots
Toimetas Keit Paju 10. aprill 2021 12:53
Toompeale Stenbocki maja ette kogunesid taas politseiriigi ja koroonapiirangute vastased. Politsei sõnul on päev kulgenud rahulikult. Küll aga pidid korravalvurid reguleerima Toompeale suunduvat liiklust.

Kohapeal käinud Õhtulehe fotograafi sõnul oli rahval meeleolu pärastlõunal hea ja olemine väga mõnus: peeti piknikut ja kohale tuldi peredega. Tema hinnangul oli Toompeale kogunenud 100-200 inimest.

Alguses lasi politsei oma bussi kõlaritest sõnumit, et inimesed hoiaks vahet ja järgiks koroonapiiranguid. Ühel hetkel pani aga üks politseinik omale selga kõlari, hakkas rahva vahel ringi jalutama ning kooronapiiranguid meeleavaldajatele meenutama. “Keegi otseselt selle peale ennast küll liigutama ei hakanud,” tõdeb fotograaf.

Ühe vahejuhtumina jäi talle silma see, et keegi sai parkimistrahvi ning selle peale hakkasid protestijad raha koguma, et aidata trahvisaanul see ära maksta.

Kesklinna jaoskonna piirkonnapolitseinike sõnul algas päev rahulikult. "Loodame, et nii jääbki! Keskpäevaks oli väljakule kogunenud 60-70 inimest, kes kõik peavad seni piirangutest kenasti kinni. Aitame saabunud inimesi suunata hajutatud gruppidesse nii, nagu kehtivad piirangud ette näevad. Inimesed on mõistvad ja ühtki vahejuhtumit esinenud ei ole," kirjutab Põhja prefektuur ühismeedias.

Kuna Toompeale kogunes üksjagu rahvast, piirab politsei sinna suunduvatel teedel autoliiklust, sest sõidukiga võib seal olla ohtlik liigelda. Politsei soovitab ka jalakäijatel kasutada pigem teisi ümbritsevaid teid.

Meeleavaldajad Toompeal 10. aprillil 2021 Foto: Robin Roots

Seekord on protestijad ilusa kevadilmaga kaasa võtnud ka oma lapsed. Muuhulgas on keegi meeleavaldajatele toonud ka kehakosutust: lahti on lõigatud kaks kringlit.

Vaata Põhja Prefektuuri videot SIIT.