Maailm

Euroopa Raviamet uurib Johnson & Johnsoni vaktsiini seost trombidega (15)

Toimetas Valeria Filippova, 10. aprill 2021 10:20
J & J vaktsiin. Foto: Reuters/Scanpix
Euroopa Raviamet (EMA) vaatab üle teated harvaesinevate trombooside kohta, mis tekkisid neljal inimesel, kes said Johnson & Johnsoni Covid-19 vaktsiini, ning laiendab oma uurimist ka AstraZeneca vaktsiini kohta.

Kolm juhtumit tõsise verehüübimise ja madalate trombotsüütide korral leidsid aset USA-s Johnson & Johnsoni Covid-19 vaktsiini väljaandmise ajal Jansseni farmaatiaüksususes, teatas Euroopa Raviamet reedel, lisades, et üks inimene on surnud ning üks juhtum on kliinilises uuringus, vahendab The Guardian.

EMA on juba kinnitanud võimalikke seoseid AstraZeneca koronaviiruse vaktsiini ning väga harvaesinevate verehüüvete vahel ajus ja kõhus.

Samal teemal

J & Ji üheannuseline vaktsiin on ELis heaks kiidetud märtsis, kuid selle kasutuselevõtt alles algab. Praegu kasutatakse seda peamiselt Ameerika Ühendriikides. USAs on seda vaktsiini saanud pea 5 miljonit inimest. Praegu ei õnnestunud veel teada saada, kas ka USA toidu- ja ravimiamet FDA asja uurima hakanud on.

USA-s asuv J & J ütles, et oli teadlik teatistest trombooside kohta, mis võivad olla seotud Covidi vaktsiiniga, ja tegi andmete hindamiseks ning asjakohase teabe edastamiseks kostööd erinevate asutustega. 

„Praegu pole nende haruldaste sündmuste ja J & J COVID-19 vaktsiini vahel selget põhjuslikku seost kindlaks tehtud," öeldi ettevõtte e-posti teel saadetud avalduses.

Samuti teatas EMA, et pole veel selge, kas selline seos on olemas ning et ohutuskomitee otsustab, kas on vaja regulatiivseid meetmeid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee