Eesti uudised

VIDEO | Juhised politseinikele enne Toompeale minekut: meie vastas ei ole seal kurjategijad nagu pronksiööl (34)

Toimetas Keit Paju, 9. aprill 2021 18:30
Meeleavaldus Toompeal Foto: Robin Roots
Põhja prefektuur pani üles video, millest saab näha, mida öeldi politseinikele reedel enne Toompea meeleavaldusele suundumist. Korravalvuritele meenutati, et seal ei ole nende vastas vaenlased.

"Täna päeval valmistasime politseinikke ette riigikogu hoone ees toimuva avaliku koosoleku turvalisuse tagamiseks. Sõnumid on selged ja kindlad," kirjutab prefektuur. "Inimesed, kes meelt avaldavad, ei ole politsei vaenlased. Meie soov ja tahe on aidata inimestel avalikku koosolekut pidada ohutult. Koroonaviirus on halastamatu haigus ning teeme omaltpoolt kõik, et inimestel säiliks põhiõigus meelt avaldada üheskoos põhiõigusega tervise kaitsele."

Samal teemal

"Me täna näeme koos terviseametiga, et risk nende inimeste endi tervisele on nii suur, et me ei saa enam lasta sel jätkuda. Meie vastased ei ole seal kurjategijad nagu aprillis 2007, kus olid pudelitega vennad meil vastas," öeldi politseinikele.

"Need on Eesti inimesed, kes on oma asjadest kuidagi teistmoodi aru saanud. Nad näevad maailma teistmoodi ja tulevad sinna oma seda mõtet välja ütlema või mingisuguseid reaktsioone riigi poolt ootama. Nad ei ole meie vaenlased ja me peame neid ka vastavalt kohtlema," kõlas sõnum.

Politsenikele meenutati, et jõudu ollakse vajadusel valmis kasutama, kuid see  saab olla kõige tagumisem samm. "Me suuname, me hästi palju räägime nendega. Te saate rääkida nii, et teil on lõualuud haiged. Nad ei ole meie vaenlased, me ei saa neid võtta kui vaenlasi."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee