Eesti uudised

Murelik ema: „Laps kurdab juba iga päev, et silmad kipitavad ja on valusad ning ta ei suuda enam hästi keskenduda."

LAPSED EKRAANIDE KÜTKES: „Lapse üle oleks nagu mingi deemon võimust võtnud!“ (8)

Liina Hallik , 8. aprill 2021 20:26
TUNDIDEKS ARVUTI ETTE AHELDATUD: „Nutisõltuvuse võõrutusnähud sarnanevad narkootiliste ainete tarvitamise lõpetamise nähtudega - tuju on väga halb, ka füüsiline enesetunne võib olla halb. Sageli kaasnevad vihapursked isiku vastu, kes seadmeid keelab,“ kirjeldab psühhoterapeut Merit Lage.Foto: Aldo Luud
Distantsõpe surub lapsed tundideks ekraanide ette. Lisaks on internetti kolinud kogu suhtlus sõpradega. „Lapse üle oleks nagu mingi deemon või paha vaim võimust võtnud,“ kirjeldavad psühholoogi juurde jõudnud vanemad. 

„Minu kolmandas klassis käival pojal läks see arvuti- ja nutisõltuvus nii käest, et võtsime talt lõpuks telefoni ära ja kehtestasime vabaks ajaks arvutiga tegutsemise ajapiiri,” räägib 10aastase koolipoisi ema Laura. „Sellele on nüüd järgnenud nagu narkosõltuvuse võõrutusnähud! Alates uste prõmmimisest ja hüsteerilisest nutust kuni vanavanematele saadetud meilideni, milles palub neil meiega rääkida, et ema-isa teevad ülekohut ja et vanaema-vanaisa ütleks meile, et peame talle telefoni tagasi andma - ilma selleta ei ole lihtsalt võimalik elada!”

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.09.2021
LIIGA PALJU EKRAANE? Kuidas nutimaailm kontrolli alla saada?
06.04.2021
LÕPETA ÄRA! Need on laused, mida ei tohi öelda lapsele, kellel on vaimse tervise muresid
03.02.2020
Mihkel Raud laste nutisõltuvusest: kriisi lahendamiseks on parim viis mobiiltelefon
02.01.2020
LÕPP NUTISÕLTUVUSELE: tosin soovitust, mis aitavad su pärisellu tagasi