KVALITEET PÜSIB? Koroonaviirusest tingitud olukord on mõjutanud noortel nii vaimset kui ka füüsilist tervist. Kuigi paljudest saavad ajateenijad just pärast keskkooli lõpetamist, pole kaitseväe juhataja hinnangul põhjust ühiskondlikus toormaterjalis pettuda.Foto: Kaitsevägi
Marvel Riik 8. aprill 2021 16:18
Koroonaviirus vajutab pitseri ka tulevaste sõdurite vaimsele ja füüsilisele tervisele. Haridus- ja teadusministeeriumi asekantsleri Kristi Vinter-Nemvaltsi sõnul võib koroonaviirusest tingitud distantsõpe tähendada õpilastele – kellest osa on tulevased ajateenijad – kuni kolmveerand aastat mahajäämist teadmistes. Erukindral Ants Laaneotsa hinnangul põhjustab viirus kaitseväes probleeme eelkõige oma leviku tõttu.

Riigikeele oskus on aastakäiguti aina kehvem, keskmine haridustase on järjest madalam, füüsiline võimekus langeb, üha suurem osa aastakäigust ei vasta tervisenõuetele, seda ennekõike vaimse tervise poolest – sellised murekohad tõid järgmise riigikaitse arengukava (2021–2030) koostajad välja juba rohkem kui aasta eest. Mullu veebruaris kirjutas Õhtuleht, kuidas neile muredele otsiti lahendusi teadus- ja haridusministeeriumist – arvati, et murettekitavat kurssi on võimalik muuta koolide kaudu. Ühtlasi oli arengukava koostajatel vaja aimu saada, kui suurt osa aastakäigust saab reaalselt ajateenistusse võtta ning milline on sõdurite kvaliteet, sest rollid üksustes vajavad täitmist.

Edasi lugemiseks: