Eesti uudised

President võtab Malle Kobinilt teenetemärgi (14)

Toimetas Triinu Laan, 8. aprill 2021 12:51
Malle KobinFoto: Robin Roots
President Kersti Kaljulaidi otsusega võetakse Malle Kobinilt talle 2014. aastal antud Eesti Punase Risti IV klassi teenetemärk, mis tuleb tagastada presidendi kantseleile.

Teenetemärkide seaduse § 13 lõike 1 punkt 1 järgi võib Vabariigi President otsustada teenetemärgi ära võtta, kui on jõustunud kohtuotsus, millega isik on süüdi mõistetud tahtliku kuriteo toimepanemises.

Mullu augustis mõistis Pärnu maakohus 2013. aastal aasta ema tiitliga pärjatud Malle Kobini (69) süüdi omastamises, alaealistelt seadusliku aluseta vabaduse võtmises ja nende kehalises väärkohtlemises.

Detsembris määras Tallinna ringkonnakohus kasulapsi väärkohelnud Kobinile varem mõistetud nelja aasta ja kuue kuulise vangistuse täitmisele osaliselt, mõistes koheselt ärakandmisele kuus kuud vangistust. 

Karistusest neli aastat jäeti täitmisele pööramata, kui Malle Kobin ei pane viieaastase katseaja kestel toime uut kuritegu ja täidab ettenähtud kontrollnõudeid.

Ehkki karistus muudeti märksa leebemaks, polnud Kobin rahul ning esitas edasikaebuse riigikohtule. Riigikohus kaebust menetlusse ei võtnud.

Samal teemal

07.04.2021
Vangi mõistetud aasta ema Malle Kobin: „See on täielik absurditeater!“
14.01.2021
Kasulaste väärkohtlemises süüdi mõistetud aasta ema Malle Kobin otsib õigust riigikohtust
28.12.2020
Kasulastega vägivallatsemise eest vangi mõistetud aasta ema Malle Kobin: hoiduge kasulaste võtmisest!
14.12.2020
AASTA EMA PÄÄSEB KERGEMALT: kohus lühendas reaalset vangistust. Malle Kobin: „Ma ei ole loomulikult rahul!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee