Repliik

Vambola Paavo | Koidukiire-valitsuse imeteod (17)

Vambola Paavo, ajakirjanik, 8. aprill 2021 18:24
Foto: Martin Ahven
Taban ennast sageli mõttelt, mis kohaga valitsus mõtleb, kui avalikkusele sõnumeid edastab. Sõnumid on vastuolulised ja annavad mitmeti tõlgendamise võimaluse. Peaministril peaks olema ametis kõrgepalgaline kommunikatsioonibüroo parimate spetsialistidega, ent võta näpust. Sõnatuks võttis AK lõik massvaktsineerimisest, see  lõppes fiaskoga. Milles oli süüdi erameditsiin, kui Tõnis Allik avas veebikeskonnas noorematele vaktsineerimise?

Vanuseklass  30-50 eluaastat on saanud kriisis kõige suurema löögi. Nemad tasuvad  makse. Tänu töölkäijatele saab ravida haigeid ja maksta pensione. Kui neid poleks, kukuks kõik kokku. Noortel peredel on vaja tasuda laenud ja liisingud, kui pole tööd siis millest seda teha. Eakatel on igakuiselt garanteeritud sissetulek. Õiglane olnuks vaktsineerida  meditsiinitöötajate järel need, kes hoolitsevad, et igapäevaselt on meie laual piim, liha ja leib. Ei kujuta ette kui viiruse pärast  mõni leiva-või lihatööstus kinni pannakse. Varsti oleks nälg majas. Oma toidujulgeolek on valitsusele null.

Tundub, et Kaja Kallas elab teisel planeedil ja käiab ikka oma kulunud plaati. Pidev jutt eakatest tekitab nooremates protesti. Me kirusime eelmisel aastal Jüri Ratast, Isamaad ja EKREt, aga siis olid tüüri juures peaga mõtlevad mehed. Praegune koidukiire-seltskond imetleb enda loodud imede õue. Sulgeda kevadel ehitus- ja aiapoed, vaat sellele annab tulla. Ma ei tea kuidas käituks Kaja Kallas, kui tal peaks pesumasina voolik katki minema. Tellib internetist nagu soovitab  eluvõõras minister Sutt? Kui maal ei ole netti , kuidas saab Juhan või Juuli pesumasina korda, sellele keegi ei mõtle. Vaevalt on ministritel ja ametnikel kevadel plaanis maja värvimine, rääkimata aias või surnuaial lillede istutamisest. Ka lilleseemneid ja mugulaid pole inimesel võimalus osta.  

Välistudengeid pole kõrgkoolides üle aasta. Aga milleks peame pingutama ja taluma piiranguid, kui minister Kruuse plaanib riiki tuua  Ukrainast lüpsjaid, maasikakorjajaid ja muid töölisi. Ukraina on Euroopas üks kõrgema nakatumisega riike. Vaktsineerituid seal pole. Kiievi lennujaamas ei kontrollivat keegi negatiivse koroonatesti olemasolu. Määratlemata elukohaga inimeste arv hakkas kiiresti kasvama, kui märtsi lõpul avati Tallinna-Kiievi lennuliin. Juba on kuulda ukraina keeles rääkivate meeste ringiliikumisest Lõuna-Eesti külades. Riik ei paiguta saabuvaid võõraid kaheks nädalaks hotellidesse nagu teevad seda  britid. Meil hirmutab terviseamet neid, kes julgevad minna puhkusereisile, ukrainlastele aga vaadatakse läbi sõrmede? Puudub  kontroll riiki saabuvate välismaalaste üle. Kui migratsioonipumbale praegu otsustavalt piiri ei pane, võibki juhtuda, et suve tõesti ei tulegi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee