Repliik

Küsimus | Miks Tallinn diskrimineerib vaktsineerimisel eestlasi? (8)

Arvamustoimetus, 8. aprill 2021 18:24
Foto: Robin Roots
Miks oli Tallinnas vaktsineerimistalgute ajal avatud vaid kaks keskust Sõles ja Tondirabas, just ülekaalukalt venekeelsetes linnaosades: Lasnamäel elab eestlasi 30 protsenti, Põhja-Tallinnas 40 protsenti? Kesklinnast, Piritalt, Nõmmelt või Mustamäelt on väga keeruline eakal inimesel sõita viirusohtlikus ühistranspordis kuhugi Lasnamäele või Põhja-Tallinna. Kas polnud tegu poliitilise otsusega hoolitseda kohalike valimiste eel ennekõike  linnapea ja Keskerakonna valijate eest?

Kirsti Ruul, Tallinna kommunikatsioonijuht: Vaktsineerimiskeskuste võimalikud asukohad on läbi räägitud tervishoiuteenuse osutajatega, kellega koos on viimase paari kuu jooksul arutatud suurvaktsineerimiseks sobivaid asukohti ja ruume. Linn saab omalt poolt kasutamiseks pakkuda linna spordi- ja kultuurikeskusi, seega on valik nende asukohtadega piiratud. Tervishoiuteenuse osutajate hinnangul on kõige sobivamad ruumid just spordikeskustes, kus ruumid on avarad ja ühel tasapinnal, on hea ventilatsioon ning on võimalik ruumi funktsionaalselt liigendada. 

Möödunud nädalavahetusel tegutsenud vaktsineerimiskeskuste asukohad valiti välja koostöös Medicumi ja Confidoga, otsustamise aluseks ei olnud elanikkonna rahvuslik koosseis. Linn tihendas omalt poolt vaktsineerimiskeskuste juurde viivaid bussiliine, et ka teistest piirkondadest oleks mugavam kohale pääseda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee