Poliitika

VIDEO | Aab: tahame jõuda jaanipäevaks normaalse elu juurde (1)

Ohtuleht.ee, täna 11:50
Foto: Robin Roots
Kell 12 algavast valitsuse virtuaalsest pressikonverentsist võtavad kava kohaselt osa riigihalduse minister Jaak Aab, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik, samuti sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. 

Neljapäevase valitsuse istungi põhipunkt oli ühiskondlikku kokkuleppe ehk "Valge raamatu" tutvustus, rääkis riigihalduse minister Jaak Aab pressikonverentsil.

Tegemist väljumisstrateegiaga, mis läheb  avalikule arutelule. "Huvi on selles, et kui jõuame haigete arvuga mingile tasemele, siis kas ja kuidas on võimalik valitsusel ühiskonda avada."

See, kas 26. aprillist piirangute osas midagi muutub, sõltub haigete arvust ja nakkuskordajast. 

Eesti nakatumiskordaja on jõudnud alla 0,8.  "Kui me jätkame senisel kursil, saame peale piirangute tähtaega neid järk-järgult leevendada. Eesmärk on, et jaanipäevaks jõuame sinna, et elame suhteliselt normaalset elu," kinnitas Aab. 

"Täna oleme jõudmas sinna faasi, kus saame hakata järk-järgult hakata arutama piirangute leevendamist," kinnitas ka tervise- ja tööminister Tanel Kiik nign lisas, et kõiki piiranguid ei saa korraga leevendada. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee