Eesti uudised

Tanel Kiik nimetab ametisse vaktsineerimise projektijuhi (34)

Toimetas Triinu Laan, 8. aprill 2021 11:05
Tanel KiikFoto: Tiina Kõrtsini
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik teatas neljapäeval sotsiaalmeedias otsusest nimetada ametisse vaktsineerimise projektijuht, kelle tööks saab koordineerida elanikkonna kaitsesüstimist.

"Tulenevalt üha kasvavatest vaktsiinikogustest määran lähiajal eraldi vaktsineerimise projektijuhi eeskätt kevade lõpus ja suvekuudel laiema elanikkonna kaitsesüstimise sujuvaks korraldamiseks. Ebastabiilsete tarnegraafikute ja kiiresti muutuva info valguses on oluline, et suudaksime operatiivselt avada üle Eesti vaktsineerimiskeskusi ning vajadusel vaktsiine vastavalt hõlmatuse näitajatele ja nõudlusele ringi suunata. Oleme pidanud neil teemadel mitmeid mõttevahetusi nii tervishoiujuhtide kui riigiasutuste ja erasektori esindajatega. Annan peagi täpsema ülevaate edasistest tegevusplaanidest."

Eestis on tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineeritud 236 598 inimest, kellest 72 035 on saanud mõlemad doosid.  Oleme vaktsineerimise kiiruselt Euroopa Liidus kolmandal kohal.

"Aprillikuus keskendume jätkuvalt eeskätt vanemaealiste vaktsineerimisele, et kaitsta COVID-19 haigusest enim ohustatud inimesi," kirjutab Kiik. 

Mai- ja juunikuu eesmärgiks on pakkuda vähemalt ühe doosiga vaktsineerimise võimalust kõigile täisealistele, kes seda soovivad. Kaitsesüstimisega jätkatakse ka suvekuudel, mil peamine fookus on juba teise doosiga vaktsineerimistel.

Teise kvartali jooksul on Kiige sõnul Eestisse oodata ligi miljon vaktsiinidoosi ning tarned kasvavad kolmandas kvartalis veelgi – oleme Euroopa Liidu ühishanke toel kindlustanud piisavalt vaktsiini kõigile Eestimaa elanikele.

Foto: OurWorldInData.org

Samal teemal

09.04.2021
Ööpäevaga suri 16 koroonaviirusega nakatunut, haiglaravi vajab 608 inimest
08.04.2021
AITAB JAMAST! Perearst Madis Veskimägi: „Praegune vaktsiinide jaotuse poliitika on jabur, soodustades ebavõrdust ja kibestumist.“
08.04.2021
LOE SIIT | Kaja Kallas esitas kava koroonaviiruse mõju leevendamiseks: peame õppima selle viirusega elama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee