Eesti uudised

Samal ajal ootab tippametnik Henrik Hololei endiselt oma vaktsiini koos sadade teiste eestlastest Euroopa Komisjoni töötajatega!

KUIDAS VALITSUS KADRI SIMSONI ELIITVAKTSINEERIMA SLIKERDAS: riigi juhtimisega pole tal mingit pistmist, aga süsti sai ikkagi! (22)

Nils Niitra, 7. aprill 2021 20:49
ERAND KADRI SIMSONILE: Sajad Euroopa Komisjoni ametnikud ootavad oma sutsakat veel pikka aega, ent Simson sai selle valitsuse otsusega juba kätte.Foto: Tiina Kõrtsini
Teisipäeval rääkis „Aktuaalse kaamera“ uudislõik riigikogulaste vaktsineerimisest ja seejuures sattus Kadri Simson kaadrisse sellise enesestmõistetavusega, et väga vähestel tuli pähe küsimus – ta pole ju riigikogulane ega isegi mitte Eesti valitsuse liige, mida tema seal teeb?

Midagi on siin valesti või siis on avalikkusele esitatud pooltõdesid. Otsustas ju valitsus 11. märtsil enda pressiteate järgi „hõlmata eesliini töötajate vaktsineerimisse ka riigi strateegilise juhtimise“. Seoses sellega võimaldatakse vaktsineerimist riigikogu ja valitsuse liikmetele, riigisekretärile, õiguskantslerile, riigikontrolörile, riigikohtu esimehele ning Eesti Panga presidendile. Nii teatas valitsus mustvalgel. Simson ei saa Eesti riigilt palka ega kuulu mõistagi ka ühtegi eelmainitud ametisse. Nimelt on ta Euroopa Komisjoni energeetikavolinik. Seega on Simson Eesti riigi strateegilisest juhtimisest sõna otseses mõttes tuhandete kilomeetrite kaugusel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.03.2021
Küsimus | Kuidas said riigikogu liikmed ja ministrid kaitsesüsti, kui valitsus otsustas eliitvaktsineerimise pausile panna?
18.01.2021
Karmen Joller: Eestit on haaranud vaktsineerimispaanika, aga kriisiajal on segadus loomulik
14.01.2021
Taavi Libe | Kuidas populariseerida vaktsineerimist?
11.01.2021
Seisukoht | Vaktsiin kui uus hüve