Eesti uudised

ÕPETAJAD RABAVAD LÄBIPÕLEMISE ÄÄREL: „Kardan, et ma ei pea enam kaua vastu...“

Helen Mihelson, 8. aprill 2021 07:00

13 KOMMENTAARI

j
juudas/ 9. aprill 2021 21:31
Nii päästjad -politsei kui tervishoiu töötajad ei nurise !!! Nurisevad ainult õpetajad!!!!
h
Hmm/ 9. aprill 2021 15:27
Lihttöölised rabavad ka läbipõlemise äärel. Paljud ongi juba sügavas depressioonis.
m
ms/ 8. aprill 2021 15:12
Täis kohaga lapsevanematel on ka väga raske. Töötad täiskohaga, lähed koju, teed süüa, koristad, õpid lastega, võibolla asju milles sa ise ei ole nii pädev või ei oska lapsele selgeks teha. Kell märkamatult kesköö, lähed magama, ja järgmine päev uuesti.Järgmine päev ütleb õpetaja, miks see ei ole tehtud,nii hästi kui võiks.
h
hetkel on/ 8. aprill 2021 15:18
võimalik kõik tunnis ära teha ehk polegi kodutööd vaid tunnitöö ning on vaja lihtsalt tundi tulla mida mitmeid õpilased ei tee. Mingi vanematega õppimist pole vaja vaid õpilane teeb juba tunnis kõik ära. Mina oma aines küll teen õpetajana nii.
k
Karm aeg/ 8. aprill 2021 14:41
Nendel teemadel saavadki rääkida ainult praegused õpetajad, sest nemad on päevast päeva sellega kursis. Tehase liinidel asjad samamoodi, kui alati, ainult maskid ees. Kui ikka ise ei ole õpilane, õpilase vanem või õpetaja, ei maksa jutustada.
l
Lugeja/ 8. aprill 2021 14:33
Kindlasti on kogu see aasta palju raskemaid ja hullemaid olukordi kui õpetajatel. Väga paljud tõsiste krooniliste haigustega inimesed rügavad palehigis tehastes tööd teha, võides iga hetk töö juurest koroona endale saada ja riskides nii oma eluga. Neil ei ole võimalik kodus turvaliselt töötada, kuigi paljudel see oleks lausa hädavajalik.Õpetaja teeb kodus arvuti taga oma tööd ja on igati kaitstud. Võitlus ellujäämise eest on praegu paljudel, aga eriti üliraskete kr.haigustega inimestel.
m
miks/ 8. aprill 2021 14:48
õpetajaid vaktsineeriti eelisjärjekorras? Hetkel käivad õpetajad koolis erivajadustega lapsi aitamas lisaks distantsõppele ning ka erivajadustega lastelt on võimalik nakkust saada. Hiljuti just nii oligi. Ka õpetajatel on haigusi, eriti kui nad on 60 pluss juba. Ainult arvuti taga ei ole lubatud töötada vaid peab ka kontakte tunde tegema nendega kes ei saa hakkama distantsõppega.

k
kusjuures/ 8. aprill 2021 09:51
leida see kuldne kesktee ongi raske, et kõik oleks rahul. Ikka õõvastav on küll kui lausa 2 õpilast lühikese vahega teevad enesetapu distantsõppe ajal ning kes seda teab mis on põhjus.
t
tehas nr 67/ 8. aprill 2021 09:48
tehase liinitöölisel on ka raske tema võib ka läbi põleda
j
Juku ema/ 8. aprill 2021 09:38
Hirmus lugu.Õpetamine ongi raske töö.Kui klassi ees seletad kenasti oma aine ära,mida sa muidugi väga hästi valdad,aga nüüd oled vastamisi oma õpilasega ja selgub,et ta ei saa mõhkugi aru,millest jutt käib. Selgub,et sa polegi oma eesmärki saavutanud,siis ongi pettumus suur,aga nii see on.Mis siis teha? Kannatlikkust ja veelkord pikka meelt ja mõistmist õpetaja poolt.
l
Lõpetage / 8. aprill 2021 08:33
see kollektiivse hüsteeria üleskiskumine! Keegi on struktuurides levitanud seda videotunni narratiivi , mis ei ole üldse peamine õppemeetod, võb olla üks osa suhtlemisest. Tegelikult on veeb midagi muud.Õpilastele saadetud õppematerjalid, lingid, viited, tunnitööde küsimustikud, õpetajale tagastatud vastused jne. Õppimine on ikkagi õpilase individuaalne töö õppematerjalidega, süvenemine. Meil on mõned ninatargad leidnud, et ekraani taga istuv õpilane ja teisel pool istuv ümberjutustamisega tegelev õpetaja - see ongi see õige õppemeetod!
c
Carl XII von Kalkun/ 8. aprill 2021 08:51
o
Oksrott/ 8. aprill 2021 07:48
Täiesti usun seda kõike ja täpselt sama on ka lasteaia õpetajatega, nt peaaegu juba aasta riietavad nad meie lapsi kinni ja lahti, meie anname üle ja võtame vastu lapse ukselävel ja see kehtib eriti sõimerühmade õpetajate puhul ning see vaid üks näide. Kõik, kes on last lasteaeda viinud-toonud, teavad, milline tants selle riietumisega on. Jah meil elu väga lihtne momendil aga õpetajate jaoks keeruline. Kõik õpetajad on meie laste tuleviku tootjad ja ometi ei suudeta nende palkasid inimväärsele tasemele tõsta, tõstetakse hoopis mähkivate, vassiivate ministrite palku. Häbi on!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee