Eesti uudised

FBI endine peadirektor ei sobi, küll aga Swedbanki tipptegija, kes hakkab esindama Eesti huve rahvusvahelistes rahapesu-uurimistes (13)

Marvel Riik, 7. aprill 2021 18:06
Louis J. Freeh' (vasakul) asemel hakkab koostööd USA rahapesu-uurimistega tugevdama Indrek Tibar.Foto: Kollaaž (Merilin Ulm, Laura Lants)
Veebruari keskpaigas lõpetas valitsus lepingu FBI endise peadirektori Louis J. Freeh’ga, kes esindas USA rahapesu-uurimistes Eestit, et riik saaks osa trahvirahadest. Nüüd lennutatakse liitlaste juurde justiitsatašee Swedbanki finantskuritegude tõkestamise juht Indrek Tibar, kes jätkab pealtnäha Freeh’ tööd.

„Justiitsatašee tööülesandeks hakkab olema koostöö erinevate Ameerika Ühendriikide õiguskaitseasutustega eesmärgiga kiirendada info liikumist Eesti ning Ameerika Ühendriikide vahel ning esindada seal Eesti huvisid. Prokuratuur on aastaid teinud head koostööd erinevate Ameerika Ühendriikide õiguskaitseasutustega ning meie soov on läbi justiitsatašee Ameerikasse lähetamise kahe riigi õiguskaitseasutuste koostööd veelgi tihendada,“ selgitas riigiprokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas, mida Tibari töökoht suure lombi taga endast kujundab.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.04.2021
Eesti justiitsatašeeks USAs saab Indrek Tibar
18.02.2021
Valitsus lõpetab lepingu USA advokaadi Louis Freeh'ga
18.01.2021
Jürgen Ligi: kõlvatus Freeh'ga on vaid üks detail Martin Helme äparduste jadas
19.12.2020
Danske Eesti osakond ei rikkunud USA sanktsioone ja pääses 200 miljardi euro suurusest rahatrahvist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee