Poliitika

Lisatud kriisist väljumise kava!

LOE SIIT | Kaja Kallas esitas kava koroonaviiruse mõju leevendamiseks: peame õppima selle viirusega elama (146)

Ohtuleht.ee, täna 08:28
Foto: Kuvatõmmis
Peaminister Kaja Kallas tutvustas riigikogus valitsuse plaane koroonaviiruse mõjude leevendamiseks.

Kallase sõnul tuleb valitsus välja viirusega elamise valge raamatuga, mis on põhimõttelt ühiskondlik kokkulepe, andes juhised, kuidas vältida ohutaseme tõstmist.

Samal teemal

"Oleme nüüdseks elanud koroonaviirusega juba üle aasta. Tänaseks oleme seda salakavalat viirust juba tundma õppinud ja teame, et see viirus ei kao mitte kuhugi. Me peame õppima selle viirusega elama," tõdes Kallas, tutvustades valge raamatu kava, mis aitab korraldada ühiskonnaelu koroonaviiruse leviku tingimustes.

"Valges raamatus avaneb teile laiem plaan, kuidas võiksime edaspidi ühiskonnana koroonaviiruse kontekstis toimida ja tugevamaks saada, ning ettepanekud, kuidas võiks ohu vähendamiseks käituda riik, iga inimene, organisatsioon ja ettevõte. Me tahame jõuda olukorda, kus ohutaseme kerkides teab igaüks, kuidas ta käituma peab, selleks et ohutase ei tõuseks punaseni," kõneles Kallas neljapäeval riigikogu ees. 

Olukorra hindamiseks võtab valitsus kasutusele neljatasemelise riskide süsteemi – roheline, kollane, oranž, punane –, millega tähistatakse vastavalt madalat, keskmist, kõrget ja väga kõrget riskitaset.

Iga riskitaseme puhul on kirjeldatud tegevused, millega iga inimene, organisatsioon ja riik saab koroonaviiruse leviku piiramisele kaasa aidata. Samuti lisanduvad valdkondlikud kokkulepped eneseregulatsiooniks. 

"Te leiate sellest kavast uue, praktilise ja lihtsasti kasutatava kontseptsiooni Eesti elu korraldamiseks. Ja te leiate sellest kavast ka siira tahte kuulata ja kaasata kogu ühiskonda meie elu puudutavate reeglite koostamisse," ütles Kallas ja lisas, et  kavas ei ole kirjas konkreetseid numbreid. "Miks? Selgitus on lihtne. Näitajad, mida arvestada, on palju ja need on pidevas muutumises. See, mida pidasime punaseks riskitasemeks eelmisel kevadel, tundub täna madal ehk roheline riskitase." 

Riigikantseleis valmiv koroonaviiruse mõju leevendamise kava kirjeldab otsuste langetamise põhimõtteid ja vajalikke tegevusi, et Eesti elu saaks koroonakriisist taastuda. Kava saadetakse neljapäeval avalikule konsultatsioonile, et koguda riigi ja ühiskonna kiiremaks taastumiseks ettepanekuid ka ettevõtetelt, vabaühendustelt ja nende esindusorganisatsioonidelt ning teistelt huvirühmadelt. 

Koroonaviiruse mõjude leevendamise kava kinnitab valitsus pärast avalikku konsultatsiooni 22. aprillil ning selle elluviimist koordineerib riigikantselei.

Avalikule konsultatsioonile saadetud valge raamatuga saab tutvuda SIIN.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee