Maailm

KURVAD ARVUD: eile ületas koroonasurmade arv maailmas kolme miljoni piiri 

Tõnis Erilaid, 6. aprill 2021 20:09
KELLEL ON VEEL MEELES VAHEMAAD HOIDA: Vaktsineerimiskeskus Prantsusmaal Decines-Charpieu Groupama staadionil.Foto: AFP/Scanpix
Kulus rohkem kui aasta, et koroonasurmade arv kasvaks üle kahe miljoni. Kolmas miljon jõudis kätte vaid kolme kuuga. Asjatundjad peavad selle põhjuseks viiruse Inglise ja Lõuna-Aafrika tüvede üha laialdasemat levikut, kuid selle taga on ka hooletu käitumine – on ju rahvas tüdinud pikka aega kestnud kõikvõimalikest piirangutest, mis rikuvad nende tavapärast eluolu. 

Koroonasurmade arv on praegu eriti Brasiilias tõusuteel. Iga neljas maailmas täheldatud Covidi tõttu hukkunu on pärit sellest riigis. Elanike arvult küll suurem India ei jää temast kuigivõrd maha. Sel esmaspäeval pandi seal kirja rohkem kui 100 000 kroonasurma. Sellise arvuni on varem jõudnud vaid Ühendriigid, kus on siiski nii mõneski paigas täheldatud olukorra paranemist. Viimase kolme nädalaga on aga seal olukord märgatavalt halvenenud ning praegu jääb USA koroonarindel vaieldamatuks liidriks: seal on surnud 555 000 inimest, teisisõnu umbkaudu 19 protsenti maailma hukkunute üldarvust.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.04.2021
Ekspertkomisjon: alla 60aastastel tuleks teha AstraZeneca teine doos kokkulepitud ajal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee