Foto: Martin Ahven
Viljar Voog, reporter 6. aprill 2021 19:14
Riigikogu esimees Jüri Ratas otsustas, et ta ei taha end praegu vaktsineerida. Kangesti jääb mulje, et selle otsuse taga on 12. tunnil ekspeaministrini jõudnud info, et lubatud Pfizeri vaktsiini asemel saanuks ta käsivarde suraka AstraZeneca toodangut.

Ratas ise tõi selgituseks (või pigem eneseõigustuseks) välja kaks põhjust: esiteks konsulteeris ta perearstiga ja teiseks soovib 42aastane poliitik ära oodata, kuniks jõuab tegelikult kätte tema vanuserühma vaktsineerimiskord. See teine osa on mõttetult lisatud/otsitud vabandus, piisanuks täiesti esimesest.

„Ma ei taha/usalda/viitsi!“ on kohutav selgitus, miks koroonavaktsiinist loobuda, sest see näitab hoolimatust enda ligimeste suhtes. „Konsulteerisin perearstiga“ on samas täiesti adekvaatne vabandus. Iga ravimiga võivad kaasneda vastunäidustused ja keegi meist ei tea Jüri Ratase haiguslugu. Poliitikute sõnade uskumine on alati õhukesel jääl käimine, aga kui spiiker tõesti jõudis koos perearstiga järelduseni, et just tema tervise tõttu on targem oodata, kuniks vaktsiini kohta ilmneb rohkem infot, siis ei saa seda halvaks panna. Kahju ainult, et see kõik nii koledasti välja kukkus.