Eesti uudised

TÄNAVAKÜSITLUS | Kas olete end juba vaktsineerinud? (26)

Johanna-Kadri Kuusk | Video: Robin Roots, 6. aprill 2021 16:08
Tänavaküsitlus: Kas vaktsiin on tehtud?Foto: Robin Roots
Pühadega kokku langenud massivaktsineerimine on nüüdseks möödas ja sellega seoses on vägagi kohane uurida inimestelt, kas nemad on juba vaktsineeritud ja millised hirmud sellega kaasnevad.

Mikrofoni ette tulnud August märkis, et tema on esimese vaktsiinisüsti kätte saanud, kuid sellele eelnesid õigustatud kahtlused.

Samal teemal

„Ühe korra. Alguses ma kartsin ja mõtlesin, kas lähen või ei lähe. Sümptomid on kõigil erinevad. Üks mu tuttav suri ära, oli üks noor inimene, 31aastane, sellest oli ka juttu vahepeal. Läksin lõpuks ja hakkas natuke halb, aga mingi 15 minutit ainult ja siis läks üle. Läks hästi selles suhtes,“ rääkis ta. Vaktsineerima veensid teda lähedased inimesed.

„Mul inimesed soovitasid, et tee ikka ära ja ära karda. Alguses kartsin, et äkki suren ära, aga läksin ikkagi ja ma usun et paljud kardavad ja ei tea kuidas sümptomid tulevad. Minge tehke ära ja kui midagi on, siis arst on ju juures ja kohe saab abi,“ seletas August lõpliku otsuse tagamaid.

Õhtulehega vestelnud Mark tunnistas, et temal vaktsiini tegemise ees hirmu ei ole. Samas ei hakka ta midagi ette kirjutama nendele, kes vaktsiini teha ei taha.

„Mul ei ole väga õigust neile midagi öelda. Üldiselt seostub see(skeptilisus vaktsiinide suhtes- toim.) liialdatud hirmudega, teatud vanusegruppidega ja poliitiliste vaadetega, mis ei tundu olevat seotud väga loogikaga ega päris maailmaga. Eks nad võivad vaktsineerimata jätta, see on nende õigus,“ põhjendas ta.

Agaralt end intervjueeritavaks pakkunud Andrei sõnas, et kuigi temalgi olid alguses vaktsineerimise suhtes kahtlev seisukoht, on see praeguseks muutunud.

„Tulin kolm päeva tagasi haiglast, kus mul oli operatsioon. Siis kõik uuriti ja öeldi, et ma olen terve. Ja ma olen õnnelik ja loodan, et kõik läheb ka edaspidi nii ja kõik saab korda. Kui pakutakse vaktsiini, siis ma muidugi teen ja ma teen kõik, mis meie valitsus pakub,“ sõnas Andrei ja soovis kõigile tugevat tervist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee