Maailm

Vene riigiametnik: Kiievi ja tolle liitlaste provokatiivsel käitumisel võivad olla tagajärjed (37)

Toimetas Aare Kartau, 6. aprill 2021 12:16
Sergei Rjabkov mainis, et Venemaa on täheldanud Kiievi ja tolle liitlaste üha provokatiivsemat tegutsemist.Foto: Reuters/Scanpix
Venemaa välisministri asetäitja Sergei Rjabkov teatas teisipäeval, et Moskva ja Washingtoni esindajad arutasid Donbassi situatsiooni. Venelane hoiatas, et USA peaks muretsema „provokatiivse“ poliitika tagajärjede üle, vahendab TASS.

Sergei Rjabkov mainis, et Vene esindajad tegid Ameerika administratsioonile ammendava ettekande toimuvast. Tema sõnul on täheldatud Kiievi ja tolle lääneriikidest liitlaste „üha provokatiivsemat ja trotslikumat käitumist“. Rjabkovi arvates peaks USA sellise poliitika tagajärgede üle muretsema. Kuigi pikalt Vene riigiametnik teemat kommenteerida ei soovinud. 

Samal teemal

Esmaspäeval teatas USA välisministeeriumi esindaja, et Washington on avatud suhtluseks Moskvaga – seoses Ida-Ukrainas valitseva olukorraga. Ameerika diplomaat tõdes, et Washington peab teateid Venemaa vägede liikumisest Ukraina idapiiri lähedal ja Krimmis usutavaks. Ta kutsus Venemaad hoiduma tegevusest, mis võib viia pingete eskaleerumiseni. 

Teisipäeval kohtusid New Delhis põgusalt ka Venemaa välisminister Sergei Lavrov ja USA kliimavaldkonna eriesindaja John Kerry. Teadaolevalt toimus see kohaliku hotelli fuajees ja mehed arutasid eelkõige kliimaküsimusi. 

Situatsioon Donbassis on heitlik. Relvarahu Ukraina armee ja Moskva toetatud separatistide vahel on reaalsuses purunenud. Piirialal on esinenud tulevahetusi ja mõlemad osapooled süüdistavad teineteist provokatsioonides. Reedel teatas Kreml, et igasugune NATO vägede paigutamine Ukrainasse kasvataks pingeid niigi ärevas olukorras ja see sunniks Venemaad vastumeetmetele. NATO seevastu avaldas eelmisel nädalal muret Venemaa vägede koondumise üle Ukraina piiri lähedale.

Samal teemal

02.03.2021
Kreml: NATO vägede paigutamine Ukrainasse kasvataks pingeid
31.02.2021
NATO muretseb: Vene sõjaväe tegevus on sel nädalal aktiveerunud