Krimi

Prokurör nõuab kohtus endisele abilinnapeale Valvo Semilarskile tingimisi vangistust (2)

Siim Randla, 5. aprill 2021 07:18
Foto: Reformierakond
Prokurör nõuab toimingupiirangurikkumise kahtlustuses maakohtus süüdi mõistetud ja rahalise karistuse saanud endise Tartu abilinnapea Valvo Semilarskile Tartu ringkonnakohtus tingimisi vangistuse määramist, edasikaebuse on esitanud ka Semilarski kaitsjad, kes taotlevad õigeksmõistmist.

Tartu maakohtu otsusel ei oleks Valvo Semilarski tohtinud osaleda linnavalitsuse ja linnavolikogu istungitel, kus langetati ASiga Eviko ja ASiga Aqua Marina seotud otsuseid, sest ta on isiklikult tuttav nende ettevõtete omanike ja juhtidega.

Samal teemal

Sarnastes episoodides, mis seotud ASi Rand ja Tuulberg Grupp ning ASi Vallikraavi Kinnisvara puudutavate otsustega, tuvastas kohus, et Semilarskil ei ole nende firmadega seotud inimestega isiklikku läbikäimist ning toimingupiirangu rikkumist aset leidnud. Maakohus mõistis Semilarskile rahalise karistuse 16 898,92 eurot.

Prokurör Ken Kiudorf taotleb esitatud apellatsioonkaebuses tühistada Tartu maakohtu otsus Semilarski osalise õigeksmõistmise ja talle mõistetud karistuse osas. Prokurör taotleb teha uus otsus, millega tunnistada Semilarski süüdi kogu süüdistuse mahus ning karistada teda vastavalt prokuröri poolt maakohtus taotletud karistusega, s.o vangistusega aasta ja kuus kuud tingimisi.

Semilarski kaitsjad vandeadvokaat Oliver Nääs ja advokaat Sander Potisepp taotlevad esitatud apellatsioonkaebuses tühistada Tartu maakohtu otsus osas, millega Semilarski mõisteti süüdi ja jäeti rahuldamata taotlus ebamõistliku menetlusajaga tekitatud kahju hüvitamiseks. Kaitsjad taotlevad Semilarski õigeks mõistmist ja hüvitada ebamõistliku menetlusajaga tekitatud kahju summas 1 654,83 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee