Krimi

Politseiriigiga hirmutamise taga oli hoopis koroonapiirangute rikkumine 

Katrin Rohtla, täna 14:44
Politsei.Foto: Erki Pärnaku
Sotsiaalmeedias on levimas järjekordne valeinformatsioon, kus viidatakse politseiriigi tekkele ja inimvabaduse piiramisele. Politsei kinnitusel olid tegelikult lugu hoopis teistmoodi.

Jagatavas postituses selgitab postitaja, et tema oli Toompeal vabaduse eest seismas, kui kaheksa ametivõimu esindajat ja kaks bussitäit eriüksuslasi ründasid Vaba Eesti kontorit aadressil Sulevimägi 1.

"Kas sellist riiki me tahamegi? Meie vabadust rünnatakse ja võetakse jõuga ära," kutsub postitaja kõiki üles seda infot veebis jagama.

Mis juhtus aga tegelikult?

„3. aprillil kella poole kuue ajal õhtul kontrollisid politseinikud saabunud vihjet, et Tallinna vanalinnas Sulevimäe tänaval asuv toitlustusasutus on avatud selliselt, et seal saab kohapeal einestada. Kuna selline tegevus on vabariigi valitsuse korraldusega hetkel piiratud, siis läksime infot kontrollima," täpsustab kesklinna jaoskonna välijuht Aleksei Veetlev.

"Kohapeal selgus, et kohvik rikub vabariigi valitsuse korraldust, kohvikus sees istuvad inimesed, kes ei kanna kaitsemaski ega hoia omavahel distantsi," selgitab välijuht, et sündmuskohal ei reageeritud ka politsei korduvatele palvetele uks avada.

"Antud aadressil asuva toitlustuskohaga on varasemalt olnud korduvalt probleeme vabariigi valitsuse korralduste eiramise tõttu. Eilse kontrolli käigus kogutud info edastasime Terviseametile," meenutab Veetlev, et praeguses tervishoiukriisis ei ole mõistlik viibida kambakesi koos, sest nii on viiruse leviku oht väga suur.

"Piirangud on kehtestatud selleks, et me saaksime võimalikult kiirelt tavapärase elu juurde naasta. Üheskoos pingutades juhtub see kiiremini kui teineteisele vastu töötades."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee