Galeriid

GALERII | Tanel Kiik ja Mihhail Kõlvart külastasid vaktsineerimiskeskusi, huvi vaktsineerimise vastu on olnud pigem leige (18)

Toimetas Keit Paju, 3. aprill 2021 11:34
Tanel Kiik ja Mihhail Kõlvart külastasid Tondiraba jäähalli vaktsineerimiskeskustFoto: Robin Roots
Laupäeval külastasid tervise- ja tööminister Tanel Kiik, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja abilinnapea Betina Beškina ning Terviseameti juht Üllar Lanno vaktsineerimiskeskusi Tondiraba Jäähallis ja Sõle Spordikeskuses.

Kella 13.30 seisuga oli laupäevaks Sõles Spordikeskuse vaktsineerimiskeskusesse tehtud 895 broneeringut ja Tondiraba Jäähallis 1075.

"On halb üllatus, et huvi vaktsineerimise vastu on olnud seni arvatust leigem," nendib terviseameti pressiesindaja Imre Kaas. Kaas märkis, et vaktsiinitalgute jaoks planeeriti algselt 24 700 vaktsiinidoosi. Nüüd on aga tõenäoline arvestada, et ära jõutakse teha umbes 20 000 vaktsiinisüsti.

"Hetkel ei ole eesmärk kõiki doose pühapäevaks ära süstida, kui selleks on vaja seatud risikirühmadest või vanusegruppidest kõrvale kalduda. Perearstikeskused ja partnerid saavad jätkata neile eraldatud dooside süstimisega ka järgmisel nädalal," ütleb Kaas.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik palub inimestel vaktsineerima tulla. „COVID-19 haigus on ettearvamatu, selle kulg võib olla väga raske ja haiguse pikaajalised tervisemõjud on siiani teadmata. Seetõttu on vältimatult vajalik, et võimalikult paljud inimesed vaktsineerimise võimalust kasutaksid,“ ütleb ta.

„Kutsun nooremaid inimesi aitama oma vanemaid ja vanavanemaid vaktsineerima, pakkudes neile vajadusel oma abi kas aja broneerimise või transpordiga. Nii kaitseme oma lähedasi raske haigestumise eest ning haiglaid ülekoormuse eest, et liikuda järk-järgult tagasi võimalikult tavapärase elukorralduse juurde. Lisaks – mida kiiremini kaitseme piisavalt suure osa raske haigestumise riskis olevatest inimestest, seda varem jõuab vaktsineerimisvõimalus kõigi soovijateni.“

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul töötavad linna poolt avatud vaktsineerimiskeskused edukalt. „Vaktsineerimisprotsess on korraldatud inimestele igati mugavalt ja turvaliselt ning jätkuvalt saavad inimesed end vaktsineerimisele registreerida – lisaks digiregistratuurile ka telefoniregistratuuri kaudu,“ nendib Kõlvart.

„Kolme-nelja päeva jooksul tehtud teavitustöö on andnud hea tulemuse ning inimesi on vaktsineerima tulnud küllaltki palju, kuid linnal on valmisolek vaktsineerida veelgi rohkem inimesi. Vastav ettevalmistustöö on linna poolt juba tehtud ja oleme valmis Tallinnas kuue vaktsineerimiskeskuse avamiseks, tagades nii linna poolt vajaliku tugisüsteemi, logistika, ühistranspordi ning kaasates nii munitsipaalpolitseiametnikud kui ka vabatahtlikud linnasüsteemi töötajad. Loodan, et ka need inimesed, kes ei saanud nüüd sel nädalavahetusel vaktsineerida, saavad seda teha järgmine kord, kui toimub selline suurvaktsineerimine Tallinnas.“

„Vaktsiinide efektiivsust COVID-19 haigestumise eest kaitsmisel näeme juba ka Eestis,“ sõnab Terviseameti peadirektor Üllar Lanno. „Terviseameti andmetel on Eestis COVID-19 haigestunuid vaid 0,06 protsenti täisvaktsiinikuuri läbinud inimestest. Hea kaitse areneb välja juba pärast esimest vaktsiinisüsti – esimese doosi järel on COVID-19 haigestumisjuhtumeid esinenud 0,3 protsendil vaktsineeritutest.“

Sõle Spordikeskuses vaktsineerib inimesi Confido Meditsiinikeskus laupäeval ja pühapäeval kell 10-19 ning Tondiraba Jäähallis on vaktsineerimas Medicum laupäeval ja pühapäeval kell 9-18. Mõlemale kliinikule on Haigekassa vaktsineerimiseks eraldanud AstraZeneca vaktsiini. Vaktsineerima saab tulla ainult eelneva registreerimise alusel. Vaktsineerima tulles palume kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Sel nädalavahetusel vaktsineeritakse üle Eesti 1956. aastal ja varem sündinud inimesi ning 1961. aastal ja varem sündinud COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi. Inimene saab ise kontrollida enda riskirühma kuulumist patsiendiportaalis digilugu.ee, sellekohane teavitus on lisatud patsiendiportaali avalehel vasakusse serva.

COVID-19 riskirühma kuulub Eestis ligi 370 000 inimest, kes on arvatud COVID-19 raske haigestumise suhtes kõrgemas riskis olevaks viimase viie aasta jooksul põhidiagnoosina märgitud diagnooside ja väljastatud ravimiretseptide alusel. Täpsem info sel nädalalõpul toimuva vaktsineerimise kohta veebilehel www.vaktsineeri.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee