Krimi

Lasnamäel hukkus korteripõlengus 70aastane mees 

Toimetas Keit Paju, 3. aprill 2021 11:14
Foto: Tiina Kõrtsini
Reede õhtul hukkus Lasnamäel tulekahjus 70aastane mees.

2. aprillil kell 23:27 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel, Linnamäe teel põleb üheksakordse kortermaja eelviimasel korrusel korter.

Teataja sõnul oli hoovist vaadates näha naabri köögis palju suitsu. Päästjate saabudes oli suits tunginud juba kaheksanda ja üheksanda korruse koridoridesse. Päästjad alustasid kohe inimeste hoonest evakueerimisega ning põlevasse korterisse sisenemisega.

Korterist leiti umbes 70aastane mees, kelle elustamine kiirabil kahjuks ei õnnestunud.

Põlengu käigus lõhkes üheksanda korruse korteri veetoru, mis sai kohale tulnud tehnikute abiga kiiresti suletud, kuid sellegipoolest said mitmed alumised korterid veekahjustusi. Päästjad panid tule levikule piiri kell 00:20 ning tulekahju likvideeriti lõplikult kell 01:26. Sündmusele reageerisid Lasnamäe, Kesklinna ja Pirita komandod ning kiirabi.

Esialgsetel andmetel ei olnud korteris toimivat suitsuandurit. Käesoleval aastal on tulekahjudes hukkunud juba kümme inimest, eelmisel aastal oli samal perioodil hukkunuid 14.

Päästeamet tuletab kõigile meelde, et suitsuandur on igas kodus kohustuslik. Suitsuandurit tuleb kontrollida vähemalt kord kuus – ainult nii saame olla kindlad, et andur kriitilisel hetkel ka tööle rakendub.