Maailm

Kapitooliumi juures rammis auto politseinikke, kellest üks suri 

Toimetas Annika Erg, 2. aprill 2021 20:48
Washingtonis Kapitoolimi mäel sõitis 2. aprillil auto vastu barjääriFoto: AP/Scanpix
USA parlamendihoone pandi reedel lukku, kui kompleksi valvanud politseiametnikke rammis auto. Haiglasse toimetati kaks politseinikku, kellest üks suri.

Kapitooliumi politsei pealik Yogananda Pittman kirjeldas, kuidas kella 13 paiku alanud sündmused lahti rullusid.

"Kahtlusalune sisenes kapitooliumi põhjapoolsete barrikaadide juures. Kahtlusalune rammis kahte meie politseinikku ja seejärel barjääri. Siis väljus ta autost, nuga käes," kirjeldas Pittman. Korravalvurite sõnalistele hoiatustele mees ei reageerinud.

"Kahtlusalune viskus politseinike poole, mistõttu politseinikud tulistasid tema pihta. Praeguseks on kahtlusalune surnuks kuulutatud," lisas Pittman.

Kuriteo toime Indianast pärit 25aastane Noah Green. Fox Newsi andmetel oli ta sotsiaalmeedias Islamiriigi järgija ja kaotas hiljuti töökoha.

Politseinikele saadeti appi rahvuskaartFoto: AP/Scanpix

"Välise ohu tõttu ei lubata hetkel kapitoolumi kompleksi siseneda ega sealt väljuda," kõlas teavitus üle kompleksi. "Te võite hoonetes ringi liikuda, kuid hoidke eemale välistest akendest ja ustest."

Kongress on hetkel puhkusel, mis tähendab, et enamik seadusandjaid ei viibi täna kapitoolumis. President Joe Biden lendas hommikul Marylandi puhkama. Kompleksis viibivad siiski mõned ajakirjanikud ja kapitooliumi töötajad.

Sissepääs Constitution Avenue'l, kus auto barjääri rammis, on see, mille kaudu käivad igapäevaselt tööl senaatorid ja nende alluvad.

Washingtonis Kapitoolimi mäel sõitis 2. aprillil auto vastu barjääriFoto: AP/Scanpix

Uudis on täiendamisel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee