Maailm

Esimest korda ajaloos sündis kolme peenisega beebi (2)

Ohtuleht.ee, 2. aprill 2021 19:24
Foto: PantherMedia/Scanpix
Iraagis sündis poisslaps, kellel on kolm peenist. Teadaolevalt on see esimene juhtum ajaloos.

Lapse vanemad viisid ta haiglasse, kui poiss oli kolm kuud vana, sest tema kube oli üles paistetanud. Kui ta haiglasse jõudis, avastasid arstid, et poisil on üleliigseid suguelundeid – üks 2 cm suurune õitses tema põhipeenise juure kännul, teine munandite all. 

Anomaalia on seda kummalisem, et laps ei puutunud üsas olles kokku kahjulike ainetega, samuti ei ole peres ajalugu geneetiliste kõrvalkalletega. 

Kahjuks ei saa siiski poisist tulevikus esimest kolme peenisega pornostaari, kuna arstid eemaldasid kaks üleliigset nokut, kuna nendes puudusid kusitid.

Mitme peenisega poisslapsed pole aga haruldus – esimene juhtum kahe peenisega beebist pärineb juba 1609. aastast. Kõrvalekalle mõjutab iga viiendat poisslast kuue miljoni seas.

Kuigi kolme peenisega beebil said arstid kaks üleliigset kehaosa eemaldada, ei lähe kõigiga nii hästi – osade juhtumite puhul on mõlemad peenised toimivad, ehk neid kasutatakse nii ejakuleerimiseks kui urineerimiseks, mistõttu on üleliigse suguti eemaldamine keerulisem protsess.

Üks kahe peenisega mees läks 2015. aastal isegi viraalseks, pärast seda, kui ta paljastas, et tal on kaks meheau, mõlemad 25 cm pikkused.